Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) na lpg i benzynie problemy, miga kontrolka katalizatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seicento1.1

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: seicento 1.1 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 04 Maj 2010, 23:09
Temat postu:

na lpg i benzynie problemy, miga kontrolka katalizatora


Panowie,
Jestem kobietą, nie znam się za bardzo na samochodach ale liczę na Wasze wsparcie i pomysły bo nie chcę żeby gazownik mnie pociągnął na kasę. Chcę być przygotowana go rozmowy z nim.
Mam seicento 1.1 i problemów jest wiele. Otóż w tamtym roku pierwszy raz pojawił się problem. Na gazie zaczynał szarpać po rozgrzaniu silnika i migała kontrolka kata. Problem był też na benzynie. po podłączeniu na kompa okazało się, że zapłon. Wymieniono mi wszystkie kable, świece, cewki oraz wyregulowano gaz. Przez bardzo długi okres czasu jeździłam tylko na benzynie i nie było żadnych problemów. Potem znów zaczęłam jeździć na lpg i od tamtej pory mam taki problem, że po nagrzaniu silnika na benzynie zaczyna się dławić i nie mogę jechać więcej niż 20km/h. Czytając już milion postów na forum wydaje mi się, że do problemu na benzynie dokłada się zła regulacja mieszanki lpg. Hm..no wydaje mi się, że komp zapamiętuje złe ustawienia gazu i dlatego daje za mało paliwa i nie mogę jeździć. Mam rację czy się mylę? To jednak nie wszystko. Otóż ostatnio jadąc na 5biegu około 100km/h na lpg zaczęło mną poszarpywać i słychać było (oraz czuć) jakieś wystrzały. Dodatkowo zaczęła migać kontrolka kata. Zmniejszyłam prędkość i jadąc jednostajnie 80km/h problemu nie było. Potem zaczęły się schody na światłach gdy ruszałam. Auto skakało i nie dało rady jechać. Po tym, jak auto postało około 4godzin odpaliłam i byłam w stanie jechać prędkością 60km/h (nie próbowałam więcej bo się bałam) no ale było bardzo mulaste przy ruszaniu. Nie chcę słyszeć, że to znów elektryka bo nie uwierzę. Problemy są przez gaz. Panowie proszę o jakiś pomysł, żebym nie pojechała zielona do gazownika i nie usłyszała, że mam zapłacić 1000zł... Evil or Very Mad Embarassed
Powrót do góry
seicento1.1

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: seicento 1.1 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Maj 2010, 11:19
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) na lpg i benzynie problemy, miga kontrolka katalizatora


Tyle wyświetleń i zero odpowiedzi? Crying or Very sad
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sro 05 Maj 2010, 21:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) na lpg i benzynie problemy, miga kontrolka katalizatora


Koleżanko jaka instalacja?
Twoje objawy są typowe dla przesuniecia adaptacji sterownika ze względu na zly skład mieszanki paliwowo-powietrznej.Wina leży w źle wyregulowanaj instalacji lub źle dobranych konponentach instalacji do twojego auta.
Pierwsze co musisz zrobić to jechać do serwisu i zrobić flesz softu.
Po wymianie softu na nowy auto powinno zacząć poprawnie pracować na benzynie.
Następnie nalezy się zając instalacją (podaj więcej danych na jej temat).
Łap mnie na priv to ci pomoge.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaii40

37 900

2013r.

211 128 km

śląskie

Hyundaii40

56 500

2017r.

104 000 km

mazowieckie

HyundaiTucson

71 800

2018r.

146 000 km

małopolskie

HyundaiTucson

77 900

2017r.

103 970 km

mazowieckie

Hyundaii30

14 990

2010r.

213 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System