Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Sonata ) Problem z drganiami w Sonacie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Sonata ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BooBoss

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 15:34
Temat postu:

Problem z drganiami w Sonacie


Witam, mam następujący problem z Sonatą 2.0 8V '97.

A więc, jakiś czas temu walnął mi rozrząd. Nie doszczętnie, rolka napinacza się rozleciała i pasek przeskoczył o 1 ząbek. Rozrząd został wymieniony (pasek, napinacz) i przez około tydzień po naprawie auto chodziło bez problemu. Następnie zaczęły się kolejne problemy polegające na tym że na 2 i 3 cylindrze stracił kompresje. Wiążąc to z poprzednią awarią można było przypuszczać, że wypaliły się zawory które mogły zostać pokrzywione wskutek przestawienia rozrządu. Okazało się jednak (na szczęście) że poleciała uszczelka pod głowicą i były przedmuchy - nic poza tym. Niemniej jednak jako że silnik i tak został w dużej mierze rozebrany oddałem głowicę to regeneracji (szlifowanie, szlifowanie zaworów itp.). Po poskładaniu wszystkiego "do kupy" łącznie z wymianą uszczelki itd. silnik pracuje ładnie i równo, moc ma chyba taką jak powinien ale pojawił się dziwny objaw.

Silnik chodzi teraz zdecydowanie głośniej i są odczuwalne drgania które przenoszą się po karoserii powodując aż trzeszczenie plastików. Jest to mniej lub bardziej odczuwalne w zależności od obrotów. Przy około 3000 efekt jest najbardziej odczuwalny, powyżej minimalnie zanika. 24 grudnia 2009 (chyba z okazji Wigilii) nagle efekt całkowicie zaniknął, silnik zaczął chodzić cicho i wszystko przestało drżeć. Efektem ubocznym było to że na zimnym silniku gasnął na wolnych obrotach. Po dwóch dniach radość jednak się skończyła gdyż nieprzyjemny efekt powrócił. Jest teraz mniej odczuwalny ale nadal jest. Zasadniczo w zależności od dnia efekt staje się mniej lub bardziej nasilony. Nie ma na to żadnej reguły. Próbowałem odłączać akumulator w celu zresetowania kompa ale to też nic nie daje. Rozrząd jak wspomniałem jest wymieniony, zapłon został ustawiony poprawnie a następnie 2 razy weryfikowany. Być może ma to jakiś związek z układem balansowym, który NIE został wymieniony (paski, napinacze). Wujek (mój mechanik) twierdzi że żadnego paska balansowego nawet nie zdjął podczas naprawy czyli ogólnie układu balansowego nawet nie dotykał.

Może ktoś powiedzieć z czego to wynika i co z tym zrobić? Sytuacja ma już miejsce od ponad miesiąca.

P.S.1. Gdyby to miało mieć związek z układem balansowym to raczej nie wynikało by to z jego eksploatacji gdyż problem pojawił się nagle po ponownym złożeniu silnika. Co najwyżej z jakimiś ustawieniami pasków itp.

P.S.2. Na przysłowiowych "dwóch garach" dojechałem 10 KM do wujka na warsztat. Jechało się koszmarnie ale nie o to chodzi. Wiadomo że silnikiem telepało z tego powodu więc zastanawiam się czy to nie mogło spowodować jakiegoś uszkodzenia. Z drugiej strony nie sądzę, gdyż tak jak powiedziałem 2 tyg. po poskładaniu tego silnika efekt zniknął na około 2 dni po czym znów powrócił.

P.S.3. Oglądając silnik na wolnych obrotach nie widać żeby jakkolwiek drżał. Nie mam pojęcia co powoduje te drgania ale pod klapą wizualnie czy na dotyk nic nie drży. Chyba że drgania są na tyle minimalne że pod maską tego nie czuć - pojęcia nie mam.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
BooBoss
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 22:21
Temat postu:

Re: ( Hyundai Sonata ) Problem z drganiami w Sonacie


Według mnie problem jest w ustawieniu balansu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Sonata ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Sonata »

Opinie o samochodach Hyundai Sonata - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Sonata ) Porady, problemy techniczne


Hyundaii30

29 900

2017r.

356 000 km

kujawsko-pomorskie

Hyundaii10

9 900

2008r.

142 000 km

wielkopolskie

HyundaiTucson

79 800

2019r.

117 000 km

małopolskie

HyundaiTucson

67 900

2015r.

128 527 km

mazowieckie

Hyundaii30

65 900

2019r.

67 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System