Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Auto na gaz, wystrzały w kolektorze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bravka1

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Brava 1.2 16V 99r. LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 10:10
Temat postu:

Auto na gaz, wystrzały w kolektorze


Witam.

Mam wielki problem. Jeśli ktoś wie proszę o pomoc. Auto mam na gaz. Wszystko normalnie chodzi, dobre są obroty i na gazie i na benzynie. Problemem jest to że jak jadę autkiem na gazie to przy małych obrotach, np. na biegu drugim lub pierwszym są wystrzały z kolektora ssącego. Już raz wymieniałem cały kolektor ssący i dalej to samo. Już kurcze nie wiem co może być tego przyczyną, proszę o pomoc
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 10:33
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Auto na gaz, wystrzały w kolektorze


Podaj jaki masz silnik(dodaj do opisu).Domyślam się,że 1,6.Strzały mogą pochodzić od przebicia w układzie zapł.(cewka,kable,świece)lub np. od wypalonego zaworu.Na początek wymień kable WN i świece na dobre np.NGK.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
bravka1

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Brava 1.2 16V 99r. LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 11:33
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Auto na gaz, wystrzały w kolektorze


Fiat Brava 1,2 16V rocznik 99. Wymieniłem już kable firmy JANMOR, powiedzieli że są dobre do gazu, wymieniłem świece w serwisie fiata na oryginalne takie jak powinny być w moim autku, wszystko z książki koszt 80zł, wymieniłem również kolektor ssący bo po wystrzale jeden gwizdek się urwał, ale też kolektor nie był szczelny, wymieniłem na dobry używany. Musiałem kupić czujnik ciśnienia kolektora ssącego bo wystrzał go zepsuł. Mam nietypową bravę bo kolektor jak i czujnik ciężko było znaleźć z tymi numerami. Czujnik firmy BOSCH. Boję się że po kolejnych wystrzałach znowu zepsuje się kolektor i czujnik, a nie dość tego że brak kasy to jeszcze ciężko znaleźć te części Sad
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 11:45
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Auto na gaz, wystrzały w kolektorze


To znaczy,że masz plastikowy kolektor ssący? W takim silnku powinna być zamontowana wyłącznie instalacja sekwencyjna.
Powrót do góry
bravka1

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Brava 1.2 16V 99r. LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 12:20
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Auto na gaz, wystrzały w kolektorze


Tak plastikowy kolektor. Wszyscy mi mówią właśnie o sekwencji ale to autko od 2005 roku jeździ na takim gazie i wcześniej nie było z tym problemów do teraz. Wcześniej też miałem Matiza z gazem i czasem miałem takie wystrzały ale problemów żadnych nie było. Matiz też nie miał sekwencji. A ta cewka to może być też przez to? Jeden z mechaników co instalują gaz też mi mówił o cewce.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 12:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bravka1

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Brava 1.2 16V 99r. LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 19:56
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Auto na gaz, wystrzały w kolektorze


Byłem w serwisie i powiedzieli że to na pewno od zapłonu, więc zacznę od cewki, jak nie pomoże kupię oryginalne kable do świec, mam nadzieję że to pomoże Sad
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 20:29
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Auto na gaz, wystrzały w kolektorze


Moze jednak zacznij od kabli Rolling Eyes zmień na oryginalne fiatowskie , troche one drogawe ale lepsze niż to co masz , możesz jeszcze zmniejszyć przerwe na świecach tak na 0,5-0,6 mm to też czasem pomaga . dopiero później zabierz sie za cewke -- pozdrawiam
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 20:59
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Auto na gaz, wystrzały w kolektorze


bravka1 napisał:
Tak plastikowy kolektor. Wszyscy mi mówią właśnie o sekwencji ale to autko od 2005 roku jeździ na takim gazie i wcześniej nie było z tym problemów do teraz. Wcześniej też miałem Matiza z gazem i czasem miałem takie wystrzały ale problemów żadnych nie było. Matiz też nie miał sekwencji. A ta cewka to może być też przez to? Jeden z mechaników co instalują gaz też mi mówił o cewce.

Tak kolego,ale autko jest z roku na rok starsze i ma coraz większy przebieg-nie będzie wciąż chodzić jak szwajcarski zegarek Sad Ja zakładałem gaz do Sieny w 2008r i zdecydowałem się na sekwencję,choć mam aluminiowy kolektor.Zapłaciłem 700zł więcej i mam święty spokój Very Happy Silniki 1,6 16v też są podatne na mocne wystrzały.
Powrót do góry
bravka1

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Brava 1.2 16V 99r. LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 24 Paź 2009, 14:44
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Auto na gaz, wystrzały w kolektorze


Aha, ok nie wiedziałem, jestem tu nowy Smile

Kupiłem używaną cewkę i kable z innej bravy 1.2 16V. Cewka firmy BOSCH a kable oryginalne fiatowskie i pomogło, nic nie strzela Smile Uff... mam nadzieję że to było to. Kosztowało mnie to 150zł ale chyba się opłacało. Tamte kable JANMOR to nawet ciężko było je wyciągnąć z tunelików świec. A jak się wyciągnęły to guma została w dłoni a kable w świecy Smile

Więc przestrzegam przed kupnem kabli do świec właśnie tej firmy. Nawet cewka była firmy BEAR nigdy o tej firmie nie słyszałem, więc się nie będę wypowiadał. Dziękuję wszystkim za chęć pomocy a w szczególności dla jaroslawrak i za to mu piwko strzelam Smile pozdrawiam
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Sob 24 Paź 2009, 21:02
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Auto na gaz, wystrzały w kolektorze


Dziękuję i cieszę się,że pomogłem.O kablach Janmor to na forach słychać tylko złe opinie.Musisz wciąż dbać o swój układ zapłonowy i szybko reagować na niewielkie oznaki niesprawności.Jazda na gazie II i III generacji z plastikowym kolektorem to w starszych autach jak ruletka.Zarówno poprzedni właściciel auta jak i firma która zamontowała instalację w tym silniku wykazali się brakiem wyobraźni.Częściowo można to usprawiedliwić wysoką ceną sekwencji w tamtym czasie.Obecnie różnica w cenie nie jest duża.
Piszę to głównie ku przestrodze dla osób które chcą założyć gaz w swoim aucie-nie oszczędzajcie bo później dopłacicie,bierzcie sekwencję.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaii40

57 900

2017r.

170 904 km

mazowieckie

Hyundaiix20

29 900

2010r.

108 717 km

śląskie

HyundaiTucson

64 950

2017r.

116 700 km

wielkopolskie

HyundaiGetz

11 490

2007r.

194 799 km

pomorskie

Hyundaii40

36 300

2012r.

174 093 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System