Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paker41

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 37


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Lip 2009, 00:41
Temat postu:

problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


Witam mam problem z gazem i nie wiem o co chodzi otóż gaz mam ustawiony na obroty do tej pory przy przełączaniu się na gaz nie było problemów . Od niedawna mam taki problem że po przełączeniu się na gaz silnik gaśnie nie wiem czemu , rano odpaliłem i przełączył się na gaz normalnie i tak do południa , a po południu po przełączeniu się na gaz gaśnie o co chodzi może ktoś wie . taką sytuację miałem już dwa razy.
Patrzyłem w przełączniku b/g ale tam wszystko ok , może to coś z filtrem gazu albo inna sprawa.
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Pon 03 Sie 2009, 09:12
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


.
Powrót do góry
LanosHB

Debiutant



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 16

Posiadane auto: LanosHB 1,5 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 15:46
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


Sprawdź połączenia elektryczne czy nie są zaśniedziałe. Chodzi o połączenia kabelki i wsuwki przy elektrozaworach, prawdopodobnie któreś połączenie jest zaśniedziałe i nie łączy.
Powrót do góry
robert9032

Dyskutant



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): chocianów
Posiadane auto: lanos 1.5 8v 86KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Sie 2009, 12:23
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


Sprawdż odme i gumową rure od silnika do filtra powietrza,jest pęknięcie i łapie powietrze
Powrót do góry
gadu-gadu
paker41

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 37


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 12:34
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


Włąśnie wymieniałem filterek gazu , potem uruchomiłem silnik i dokręcałem filtr mocniej niechcący poruszyłem kabelkami przy elektrozaworze no i silnik zgasł.
Według mnie to trzeba oczyścić połączenia kabelków na elektrozaworze , potem poruszałem złączami i silnik poszedł na gazie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 12:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
winetu

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): zgierz
Posiadane auto: daewoo lanos
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 18:41
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


A w którym miejscu znajdują się te elektrozawory bo mi dzieje się tak samo i może bym spróbował.
Powrót do góry
paker41

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 37


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 16:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


winetu napisał:
A w którym miejscu znajdują się te elektrozawory bo mi dzieje się tak samo i może bym spróbował.


Więc tak jeżeli chodzi o elektrozawór z filtrem gazu , to znajduje się tuż pod szybą w przedziale silnikowym .
Do elektrozaworu dojdziesz jeżeli się nie orientujesz po przewodzie gazu który idzie do parownika , albo inaczej elektrozawór z filtrem gazu to takie coś okrągła tulejka na górze do której biegną dwa kabelki z suwkami a na dole filtr gazu przykręcony śrubką od dołu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaii40

54 900

2018r.

171 000 km

śląskie

Hyundaii30

63 900

2022r.

45 000 km

mazowieckie

HyundaiTucson

76 900

2016r.

106 505 km

warmińsko-mazurskie

Hyundaii30

54 900

2015r.

149 000 km

śląskie

Hyundaikona

66 300

2019r.

134 550 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System