Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paker41

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 37


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Lip 2009, 00:41
Temat postu:

problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


Witam mam problem z gazem i nie wiem o co chodzi otóż gaz mam ustawiony na obroty do tej pory przy przełączaniu się na gaz nie było problemów . Od niedawna mam taki problem że po przełączeniu się na gaz silnik gaśnie nie wiem czemu , rano odpaliłem i przełączył się na gaz normalnie i tak do południa , a po południu po przełączeniu się na gaz gaśnie o co chodzi może ktoś wie . taką sytuację miałem już dwa razy.
Patrzyłem w przełączniku b/g ale tam wszystko ok , może to coś z filtrem gazu albo inna sprawa.
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Pon 03 Sie 2009, 09:12
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


.
Powrót do góry
LanosHB

Debiutant



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 16

Posiadane auto: LanosHB 1,5 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 15:46
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


Sprawdź połączenia elektryczne czy nie są zaśniedziałe. Chodzi o połączenia kabelki i wsuwki przy elektrozaworach, prawdopodobnie któreś połączenie jest zaśniedziałe i nie łączy.
Powrót do góry
robert9032

Dyskutant



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): chocianów
Posiadane auto: lanos 1.5 8v 86KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Sie 2009, 12:23
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


Sprawdż odme i gumową rure od silnika do filtra powietrza,jest pęknięcie i łapie powietrze
Powrót do góry
gadu-gadu
paker41

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 37


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 12:34
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


Włąśnie wymieniałem filterek gazu , potem uruchomiłem silnik i dokręcałem filtr mocniej niechcący poruszyłem kabelkami przy elektrozaworze no i silnik zgasł.
Według mnie to trzeba oczyścić połączenia kabelków na elektrozaworze , potem poruszałem złączami i silnik poszedł na gazie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 12:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
winetu

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): zgierz
Posiadane auto: daewoo lanos
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 18:41
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


A w którym miejscu znajdują się te elektrozawory bo mi dzieje się tak samo i może bym spróbował.
Powrót do góry
paker41

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 37


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 16:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z przejściem Pb na gaz - silnik gaśnie


winetu napisał:
A w którym miejscu znajdują się te elektrozawory bo mi dzieje się tak samo i może bym spróbował.


Więc tak jeżeli chodzi o elektrozawór z filtrem gazu , to znajduje się tuż pod szybą w przedziale silnikowym .
Do elektrozaworu dojdziesz jeżeli się nie orientujesz po przewodzie gazu który idzie do parownika , albo inaczej elektrozawór z filtrem gazu to takie coś okrągła tulejka na górze do której biegną dwa kabelki z suwkami a na dole filtr gazu przykręcony śrubką od dołu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaii40

36 300

2012r.

174 093 km

podkarpackie

Hyundaiix35

37 900

2011r.

207 000 km

łódzkie

Hyundaii30

54 900

2017r.

82 600 km

śląskie

HyundaiTucson

89 300

2018r.

167 975 km

podkarpackie

Hyundaikona

80 900

2019r.

35 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System