Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) pali się kontrolka wtrysku przy jezdzie na LPG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
like_t

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: marea 1.8 elx LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2009, 13:46
Temat postu:

pali się kontrolka wtrysku przy jezdzie na LPG


Na początku chciałem się przywitać ze wszystkimi na tym forum Smile to mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość Wink szukałem podobnego tematu ale znalazłem tylko takie które mówiły o benzynie, natomiast o lpg nie znalazłem - mianowicie w mojej mareii 1.8 elx z LPG mam taki problem iż, przy jezdzie "autostradowej" tzn. przy wysokich długotrwałych obrotach silnika zapala mi się kontrolka wtrysku - ale tylko przy jezdzie na lpg - po przełączeniu na benzynę i przy jezdzie na benzynie kontrolka gaśnie i wszystko jest w porządku. Zaznaczam że problem pojawia się tylko na lpg, na benzynie jest ok. Proszę o rady i porady znawców fiatowskich problemów i dolegliwości. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
joeqtno

Dyskutant



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Laguna III 2.0 dCi, Clio III 1.2+LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2009, 14:08
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) pali się kontrolka wtrysku przy jezdzie na LPG


Prawdopodobnie sonda lambda wariuje i "źle odczytuje" gaz jako paliwo i wywala "awaria układu wtryskowego" przynajmniej tak mi tłumaczyli w ASO a miałem identyczne objawy tylko,że w Stilonie.
Pzdr
Powrót do góry
like_t

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: marea 1.8 elx LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lip 2009, 23:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) pali się kontrolka wtrysku przy jezdzie na LPG


Hmm...Widzę że mój problem jest trudny i nietypowy skoro tak mało wpisów i uwag. szkoda bo kontrolka się pali coraz częściej tylko przy jeżdzie na LPG. Może jednak jest ktoś kto miał podobny przypadek lub ktoś kto wie co może być tego przyczyną. Mimo wszystko proszę o pomoc! POzdro!
Powrót do góry
bolo

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: C4 Picasso 2014
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 12 Lip 2009, 18:24
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) pali się kontrolka wtrysku przy jezdzie na LPG


Ważne jest jaką masz instalację. Czy masz emulator i czy on jest sprawny.
Przeczytaj to może się przyda.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic65257.html
_________________
bolo
Powrót do góry
like_t

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: marea 1.8 elx LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Lip 2009, 23:40
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) pali się kontrolka wtrysku przy jezdzie na LPG


Dzięki za odzew! poczytałem trochę link który mi wysłałeś-ciekawy, interesujący... chociaż mało znam się na lpg. sprawdzę jaką mam instalację, ale wiem że jest to druga generacja... czy to coś pomoże?pomocy!:-)proszę dalej o pomoc i porady! wszystko jest ważne ! dzięki ! bolo dzięx! dodam że kontrolka wtrysku pali mi się coraz częściej tylko na lpg... można tak jeżdzić?czy nie można?to szkodliwe dla silnika? z góry dziękuję za odpowiedzi...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 12 Lip 2009, 23:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ostapowicz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Sie 2009, 08:16
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) pali się kontrolka wtrysku przy jezdzie na LPG


Z tego co opisujesz to z pewnością sonda lambda, miałem podobny problem z tym tylko, że u mnie kontrolka zapalała się jak robiło się chłodno, a wiosną, latem i wczesną jesienią gasła.
Wymieniłem sondę oczywiście zamiennik bo oryginał drogi przez jakiś czas było OK, ale problem powrócił.
Pojechałem do gazownika na wymianę filtrów gazowych, przedstawiłem problem i zrobił jak należy.
Wcześniej też zgłaszałem ten fakt bo instalacja była na gwarancji, ale cały czas rozmawiałem z szefem, a on przekazywał pracownikowi moje uwagi zmian nie było.
Dopiero na wymianie filtrów, jak opisałem gościowi, który miesza w tym laptopie i ustawia instalacje problem został rozwiązany.
Z tego co wiem to niby nic się nie dzieje z silnikiem tylko faktycznie jak napisano wcześniej sonda źle odczytuje spaliny z gazu i dlatego ta kontrolka wariuje.
Jedyne rozwiązanie to nękać gazownika, albo zmienić warsztat, aż znajdzie się taki który rozwiąże problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaii30

54 900

2015r.

149 000 km

śląskie

Hyundaii40

39 900

2012r.

195 171 km

kujawsko-pomorskie

Hyundaii30

35 900

2014r.

105 000 km

wielkopolskie

Hyundaii10

27 900

2014r.

142 126 km

śląskie

Hyundaii20

25 900

2014r.

105 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System