Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wibroakustyk

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekoszów/Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2003 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Cze 2007, 13:00
Temat postu:

Praca silnika PANDA 2003


Witam
Jestem posiadaczem Pandy z 2003 roku, przebieg 76 tys. Wyprowadziłem ją z salonu już z instalacją gazową CZAKRAM. Wszystko ładnie, pięknie chodziło. Kilka miesięcy temu zaczęła chodzić jak traktor ! Na wolnych obrotach na benzynie chodzi jeszcze w miarę, ale duże problemy zaczynają się po przełączeniu na gaz wtedy naprawdę chodzi jak traktor. Problem pomalutku przechodzi po rozgrzaniu silnika, ale już nie chodzi tak jak była nowa. Byłem u jednego mechanika i powiedział, że jest bardzo słabe ciśnienie ssania i że trzeba przeprowadzić remont głowicy. Ale czy możliwe, że po 76 tys. padła by głowica ! Nie chce mi się trochę wierzyć ? Proszę o poradę
Powrót do góry
crashowerride

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Alfa Romeo 155
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Cze 2007, 11:12
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


Raczej sie nie zdarza,w Pandzie z instalacja gazowa trzeba robic na ogol regulacje zaworow co 20 tys.km,moze w tym tkwi problem,w serwisie to wydatek 80-100 mozesz sprobowac.
Powrót do góry
wibroakustyk

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekoszów/Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2003 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2007, 20:54
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


Zrobiłem remont głowicy (szlifowanie gniazd zaworowych) i regulację zaworów i samochód chodzi jeszcze lepiej niż nowy. Mechanik powiedział, że silniki Pand zasilane gazem tracą ciśnienie mniej więcej po 80 tys. km
Powrót do góry
Kuba_punto_1.6

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Paź 2007, 23:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


W fiacie musisz mocno dbac o prawidlowy sklad mieszanki na gazie,bo faktem jest,ze zla mieszanka szybko niszczy glowice.
Powrót do góry
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Maj 2008, 18:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


faktem jest ze w kazdym aucie gaz niszczy glowice zalezy tylko od wytrzymalosci silnika i nie sluchajcie ze gaz nie niszczy silnika to bzdura. ja osobiscie nie znam gazownika ktory ma auto na gaz, mechanika zreszta tez nie.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Pią 30 Maj 2008, 18:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 13:58
Temat postu:

niszczenie silnika przez gaz...


szczedl napisał:
faktem jest ze w kazdym aucie gaz niszczy glowice zalezy tylko od wytrzymalosci silnika i nie sluchajcie ze gaz nie niszczy silnika to bzdura. ja osobiscie nie znam gazownika ktory ma auto na gaz, mechanika zreszta tez nie.


tiaaaa... ja mam w Pandzie gaz fabryczny od nowości (Zavolli). Aktualny przebieg 113 tys. Koszt przejechania kilometra (ceny ze Statoil Sosnowiec) jest o ok. 10 groszy niższy od benzyny. Szacuję że na LPG (tylko) jest zrobione 105-108 tys.... Czyli ponad 10 tys. zł w kieszeni !!! Jeżdżę "miśkiem" 3 lata (pierwsza rejestracja marzec 2005).... auto kosztowało z gazem i niewielkimi dodatkami 30 tys. zł. Oczywiście trzeba doliczyć do kosztów jazdy na LPG przeglądy gazu co 10-15 tys (całe 40 zł brutto), regulację zaworów co 20 tys. (w ASO płaciłem ostatnio 190 zł brutto), częstsze wymiany świec zapłonowych i oleju , większe koszty badania technicznego... Nie mam czasu sprawdzać ile dokładnie na to wydałem - ale może ze 1,5 - 2 tys brutto. Czyli zostaje jeszcze ok. 8 tys oszczędności Wink Ile kosztuje naprawa głowicy w Pandzie ?? Zgaduję - 1000 zł ???? Czyli dużo, dużo zostaje. nawet przy czarnym scenariuszu Wink a przecież to takie proste rachunki Wink Twój gazownik i mechanik nie mają LPG bo siedzą na tyłku i pracują w jednym miejscu. W porywach nastukają może 15 tys. kil. rocznie - LPG jest wtedy średnio opłacalne. Tak więc ZIOMUŚ - więcej liczenia i myślenia.
P.S. Jak myślisz dlaczego przy moim przebiegu głowica jest OK ??? Ja Ci powiem: jak ktoś tankuje "radziecki" gaz na stacji "NO NAME" to takie są efekty. Pozdrawiam i bezawaryjnej jazdy.
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
dewas

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Jazzunia
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2008, 14:42
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


Tez mi 100tys puknelo i zadnej powaznej awarii nie mialem, a gaz mam fabryczny:) Przy rosnacej cenie benzyny ( nie mowiac juz o ropie ) to naprawde smieje sie w glos:)
Powrót do góry
gadu-gadu
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 18:06
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


Jak sie dba to sie ma:P pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
pandamen

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Cze 2008, 11:58
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


witam mam podobny problem mam pande 1.1 z 2004 roku zauwazylem jakos tak po zimie ze na wolnych obrotach silnik pracuje nierowno i sie trzesie Sad dodam ze gazu nie mam sama benzyna wiecie jaka moze byc przyczyna (przebieg niecałe 68000)
Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 11:45
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


pandamen napisał:
witam mam podobny problem mam pande 1.1 z 2004 roku zauwazylem jakos tak po zimie ze na wolnych obrotach silnik pracuje nierowno i sie trzesie Sad dodam ze gazu nie mam sama benzyna wiecie jaka moze byc przyczyna (przebieg niecałe 68000)


Czyszczenie korpusu przepustnicy - w ASO powiedzieli mi że powinno się to robić co 60 tys. Powinno pomóc. Jak bardzo to zaniedbasz - auto może po prostu stanąć Wink
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaiix35

44 700

2014r.

227 000 km

mazowieckie

Hyundaiix35

45 900

2014r.

185 219 km

mazowieckie

Hyundaii40

67 900

2018r.

82 500 km

zachodniopomorskie

Hyundaikona

89 900

2019r.

35 000 km

mazowieckie

Hyundaii30

65 900

2019r.

67 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System