Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z przełączeniem Bravy z benzyny na gaz - auto gaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zydanet83

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 4

Posiadane auto: fiat Brava 1,6 16v
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 18 Mar 2009, 16:34
Temat postu:

Problem z przełączeniem Bravy z benzyny na gaz - auto gaśnie


Od jakiegoś czasu moja brava 1,6 16v zaczęła narzekać i kombinować, po roku bez awaryjnej jazdy. Zaczęło się od tego że na wolnych obrotach mi gasła ( na gazie ), kłopoty z przełączeniem z benzyny na gaz i też gasła . Potem straciło sie ogrzewanie , wiec przyjrzałem się chłodzeniu. Okazało się że chłodnica była walnięta. Wymieniłem , odpowietrzyłem cała instalacje chłodzenia i niby wszytko wróciło ... Ale na 2 dzień okazało się że autko dalej gaśnie w momęcie przełączenia z benzyny na gaz... Dawniej z przed awrii moment przełączenia to 200obr... Teraz przełącza się na 300 i 350obr i gaśnie... Tak zachowuje się na zimnym silniku. Jak jest już ciepły czyli jak przejade nim jakieś 5km i próbuje przełaczyć auto najpier gaśnie ( przełacza się tak jak wtedy przy 300 obr.) Aż przy kolejnej próbie przełacza się przy 200obr i potem przełącza sie bez problemu ... Dodam że świece , przewody, filtr gazu i reduktor poczyściłem albo wymieniłem i problem dalej jest . Dawniej tej usterki nie było czy było ciepło czy zimno rozgrzany silnik czy nie auto przełaczało się bez problemowo ... Może możecie mi podpowiedzieć co może być ewentualną przyczyną bo mi już brak pomysłów...
Podejrzewam membrany .....

Jutro jestem umówiony z serwisem ale może macie jakieś pomysły .... wiec czekam na ewentualne ...
Powrót do góry
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Mar 2009, 21:05
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z przełączeniem Bravy z benzyny na gaz - auto gaśnie


Masz racje to są membrany. One się wyrabiają po jakimś czasie. tak samo jak sprężynki w reduktorze. Jeśli masz przy parowniku czujnik temperatury to możliwe że też zaczął szaleć (jeśli taki jest) bo nie napisałeś jaką masz instalacje.czy rure do filtra powietrza masz odsłoniętą? jeśli tak to ją troche zakryj lub skieruj w strone przedniej szyby. przy parowniku jest śróba od obrotów spróbuj ją troche odkręcić, max o 1/4 obrotu jeśli to rzeczywiście membrany to powinno pomóc ale i tak bedziesz musiał jechać do gazownika żeby ustawił to na kompie. aha i nie pisz "na 300 i 350obr" tylko 3000 i 3500 obr jak już Smile
Powrót do góry
zydanet83

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 4

Posiadane auto: fiat Brava 1,6 16v
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2009, 11:22
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z przełączeniem Bravy z benzyny na gaz - auto gaśnie


Dziękuje za opinie ... Ale trafne nie były... A jednak to była błaha sprawa ... Po prostu silnik krokowy od instalacji gazowej był zabrudzony ... Koszt naprawy 30 zł ... Tak naprawdę za nic ... No ale cóż człowiek jest już mądrzejszy o nowe doświadczenia ...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaii30

22 900

2021r.

220 000 km

lubelskie

HyundaiGetz

11 490

2007r.

194 799 km

pomorskie

Hyundaii30

56 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

HyundaiGetz

6 800

2008r.

140 000 km

pomorskie

Hyundaii30

14 990

2010r.

213 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System