Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG ręczne, diody swiecą, ale gaz sie nie włącza ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adaScc

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków T.
Posiadane auto: CC 700 Aisan
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 16:15
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG ręczne, diody swiecą, ale gaz sie nie włącza ?


według mnie nie, bo to nie jest rozwiązanie

jesli elekrozawór raz zalapuje a raz nie to jest wadliwy i do wymiany ale przed tym lepiej podłacz go bezposrednio pod 12V i sprawdz kilka razy czy sie zamyka i otwiera wtedy bedziesz miał pewność, jesli bedzie dzialal za kazdyn razem bedzie wiadomo ze nie dostaje napiecia z instalacji.

innej mozliwości nie widze skoro mowisz ze słyszałes ze nie przełączał to normalne ze nie bedzie chodzil na benzynie, jedno co mi nie pasuje to to ze nie wiem czy styki elektorazworu po podaniu 12V sie stykają czy rozłanczają i czy moze sie zawiesić w jakiejs pozycji np. zamykajac dopływ benzyny.

ale to ja prosiłem o pomoc ... a tu co?

Pozdrawiam adam
_________________
Nic na siłę, lekko młotkiem.
Powrót do góry
gadu-gadu
Robertosan

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: cinquecento704ccm3 b/gaz 1995
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 17:18
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG ręczne, diody swiecą, ale gaz sie nie włącza ?


No fakt-ty prosiłes. Zrób tak jak ja-odżałuję te powiedzmy 50dych i pojadę wieczorem do mechanika, ale nie do gaziaża tylko do znajomego brata-zajmuje się elektromechaniką więc kasy mam nadzieje nie żeżre bo u gaziaża to szok. Myślę że tak u mnie jak u ciebie problem może tkwic w elektrozaworach lub kablach-podłączy miernik i zobaczymy co z tego wyniknie, a jak się okaże że to elektrozawór to koszt to chyba jakieś 30zł+robocizna więc jakoś przeżyję. Więcej sie nawkurzałem grzebiąc pod maską i targając włosy z głowy jak taki mały wóz może przyspożyć człowiekowi tyle zmartwień niż te zakichane kilka groszy co myślałem, że przyoszczędze i zrobię sam. weż to wszystko rzuć i jedż do mechanika-dasz kasę ale sola z oka.
Powrót do góry
adaScc

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków T.
Posiadane auto: CC 700 Aisan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 14:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG ręczne, diody swiecą, ale gaz sie nie włącza ?


Jak chcesz to jedz ja nie mam zamiaru, mam cc od 3 lat i ani razu nie bylem u mechanika wszystko robię sam moze dlatego ze mój wyuczony zawód to technik mechanik.

W te wakacje moj silniczek był rozłożony i złożony przy czym wymieniłem kilka rzeczy jak np. pierscienie, panewki korbowodów, popychacze itp.

Rzecz w tym ze inst. to nie moja brożka zacząłem sie nią interesować od kilku dni bo nie działa, gdybym miał zamykany garaż to pewnie juz bym sie z tym uporał ale mam tylko zadaszenie na działce więc przy takiej pogodzie nie za wiele moge zrobić niestety momo wszystko i tak zadążyłę sie rozchorować...

Ogólnie mowiąc gdymym tylko mógł od razu bym zmienił to cc na coś innego.

BO LUDZIE KTO WPADA NA POMYSŁ ZEBY DO SAMOCHODU WKŁĄDAĆ DWU CYLINDROWY SILNIK O POJEMNOSCI 704cm3 PRZECIEZ TO JEST EWENEMENT NA SKALE ŚWIATOWĄ !!!

NIESTETY TAKA JEST PRAWDA TYM SIE NIE JEŹDZI TYLKO PRZEMIESZCZA MECZĄC SIE NIEMIŁOSIERNIE... !!!

ogolnie do samochodu nic nie mam prowadzi sie dobrze układ kierowniczy jest naprawde precyzyjny, hamulce aerodynamika w porządku Ale LUDZIE ten silnik to dla emerytów po 80-tce konstrukcja całkiem Ciekawa i wymyslna jak to fiata ale pojemnośc to jest porazka.
w cc silnik 900 to jest minimum !!!
_________________
Nic na siłę, lekko młotkiem.
Powrót do góry
gadu-gadu
egie

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 148

Posiadane auto: CC 704 1993 FOS LPG
Piwa: 10/3
Wysłany: Pon 23 Lut 2009, 10:04
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG ręczne, diody swiecą, ale gaz sie nie włącza ?


Mam nadzieję, że problem już jest za tobą. Jeżeli tak, to mógłbyś dla ogólnej edukacji, także i mojej, napisać, jak sobie z tym poradziłeś?
Powrót do góry
Robertosan

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: cinquecento704ccm3 b/gaz 1995
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 23 Lut 2009, 10:38
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG ręczne, diody swiecą, ale gaz sie nie włącza ?


adaScc-zerknij na mój post w dziale cinquecento-śiakies kable wylazły-tam jest rozwiązanie mojego problemu, może ci to w czymś pomoże. aha- po przełączeniu na gaz powinieneś słyszeć dwa elektrozawory-jeden pod maską, a drugi z tyłu przy butli-ale do tego potrzebujesz kogos kto by nasłuchiwał, nie ważne czy silnik pracuję czy nie, mozesz miec gdzies przebicie i w momencie przełączania na gaz drugi elektrozawór(ten przy butli) po tej właśnie jednej sekundzie jak wspominałeś wcześniej się zamyka i dlatego świeci dioda od rezerwy gdyż do centralki dochodzi błednie sygnał o braku gazu w zbiorniku. Spróbuj tak-przełącz na gaz, w tym momencie powinny byc dwa kliknięcia elektrozaworu z przodu i z tyłu, i następnie nasłuchuj z którego miejsca dochodzi następne kliknięcie którego nie powinno juz być. Jak z tyłu to coś na kablach lub w centralce i zamyka zawór przy butli.
_________________
Pozdrowienia dla wszystkich śFIATowców
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Lut 2009, 10:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adaScc

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków T.
Posiadane auto: CC 700 Aisan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lut 2009, 14:17
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG ręczne, diody swiecą, ale gaz sie nie włącza ?


Spoko naturalnie ze wszystko opisze. Teraz nic nie robie ze wzgledu na pogode i brak chociazby przyzwoitego miejsca, poza tym teraz priorytetem będzie wymiana amortyzatorów przód bo właśnie mi jeden padł, później bede sie bawił z instalacją.

Pozdro.
_________________
Nic na siłę, lekko młotkiem.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaikona

59 500

2019r.

36 100 km

wielkopolskie

Hyundaiix35

47 500

2014r.

199 500 km

wielkopolskie

Hyundaiix35

38 900

2010r.

178 820 km

śląskie

HyundaiTucson

64 950

2017r.

116 700 km

wielkopolskie

Hyundaii40

35 900

2014r.

174 214 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System