Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) jaki komputer (sterownik) do lpg? (wymiana)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xflash

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 21

Posiadane auto: Opel astra f 1.6 8V X16SZR 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 18:28
Temat postu:

jaki komputer (sterownik) do lpg? (wymiana)


Witam serdecznie

Muszę wymienić sterownik (DT Gas) bo padł - po podłączeniu do komputera (w serwisie) nie odpowiadał, a dokładniej cały czas wyświetlało się "łączenie". Ten lpg-mechanik stwierdził, że jest do wymiany i polecił Bingo. Ogólnie w serwisach w moim mieście instalują głównie: Bingo, lo-gas, landi renzo, minilambda / maxilambda i Stag. Który byłby najlepszym rozwiazaniem do Astry 1.6 8V, jednopunkt -X16SZR i co najważniejsze dlaczego? -Czy po prostu każdy z nich bedzie ogólnie dobry?

pozdrawiam
Powrót do góry
albagas

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: OPEL VECTRA 2,0 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2009, 08:47
Temat postu:

JAKI STEROWNIK


ja z praktyki polecił bym ci dwa sterowniki bingo m jest to cyfrowy komputer gazowy z czujnikiem temperatury i diagnozowany zewnętrznie,
a drugi to stag 50 lub 100 różnią się w zasadzie tylko opcją wyświetlania gazu stag 50 i bingo m na tylko rezerwę a stag 100 ma pełne wskazanie lpg na przełączniku.
poleciam ci te sterowniki dla tego że prawie każdy serwis w polsce ma do nich oprogramowanie a do tego są bardzo dobre.
pozdrawiam albagaz.
Powrót do góry
xflash

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 21

Posiadane auto: Opel astra f 1.6 8V X16SZR 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2009, 12:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) jaki komputer (sterownik) do lpg? (wymiana)


dzięki albagas (po raz 2gi :) )
Powrót do góry
xflash

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 21

Posiadane auto: Opel astra f 1.6 8V X16SZR 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 02:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) jaki komputer (sterownik) do lpg? (wymiana)


Witam, okazało się jenak że sterownik DT działa. Problem w moim przypadku to brak fachowych warsztatów w pobliżu, w których umieliby się podłaczac pod DTGas oraz to, ze nie chca sie pod to podlaczac(twierdza wszyscy ze nie maja interfejsu i programu). Gosc ktory mi sie kiedys podlaczyl (a raczej probowal) stwierdzil ze sterownik padl, bo nie odpowiada. Znalazlem najblizszy serwis DTGas - 130km ode mnie, ale warto bylo sobie zrobic wycieczke, bo tam sie okazalo ze sterownik jest ok, bez zadnego problemu wszystko sie wyswietlilo na jego laptoku. A sterownik jakoś zgubił ustawienia i prawdopodobnie dlatego też wiecej mi palil LPG niz powinien (ale to juz sobie sprawdze przy kolejnych tankowaniach). Wszystko mi ustawiono na nowo.
Mimo wszystko dziekuje za odpowiedzi. A najwazniejsze ze nie musze wymieniac elektroniki i kosztowalo mnie to w sumie 80pln (jazda tam+podlaczenie) a nie 350pln!!:)
pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez xflash dnia Pon 16 Lut 2009, 18:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kasia77

Debiutant



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): ciechanów
Posiadane auto: opel astra II 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 22:00
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) jaki komputer (sterownik) do lpg? (wymiana)


jesteś w warszawy? też mam dt gas to napiszę gdzie masz pod nosem servis
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 22:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
xflash

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 21

Posiadane auto: Opel astra f 1.6 8V X16SZR 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 00:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) jaki komputer (sterownik) do lpg? (wymiana)


Dzieki <kasia77> za chec pomocy, ale już nie zamieszkuje w stolycy;). Wiem gdzie w Wwie jest DT (bo tez z ciekawosci sprawdzilem) ale to by bylo jeszcze dalej niz bylem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


HyundaiSanta Fe

18 900

2006r.

263 250 km

lubelskie

Hyundaii40

29 900

2011r.

258 000 km

mazowieckie

HyundaiTucson

15 700

2005r.

189 873 km

pomorskie

Hyundaiix35

51 900

2013r.

231 639 km

mazowieckie

Hyundaii20

34 900

2015r.

155 600 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System