Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Elantra ) Pasek rozrządu Elantra 2015 ew. wymiana.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Elantra ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Avalon59

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Hyundai Elantra 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Sie 2019, 18:53
Temat postu:

Pasek rozrządu Elantra 2015 ew. wymiana.


Witam !!!
Mam Hyundaia Elantrę 1.6 którego zakupiłem w 2015 r. Auto fabrycznie nowe. Samochód serwisuję zgodnie z kartą gwarancyjną, instrukcją i dokonuję na bieżąco w wyznaczonym czasie wszelkich przeglądów w autoryzowanej stacji obsługi w Warszawie. Przejechałem ok.35 tyś. km. Jazda spokojna, raczej po mieście, bez szarpania, przyspieszania nagłego itp. W związku z powyższym mam pytanie na które nie mogę otrzymać odpowiedzi w autoryzowanych stacjach obsługi mianowicie:
- Kiedy powinienem zmienić pasek rozrządu ?
Nic na ten temat nie ma ani w instrukcji obsługi pojazdu ani w książce przeglądów fabrycznych. Przy każdym przeglądzie poruszam ten temat jednak z negatywnym efektem. Pracownicy ASO dokładnie nie wiedzą kiedy, nie mają nic na ten temat w komputerach. Metodą prób i błędów mówią, że po "chyba jakiś 120 tyś. przejechanych km ", jednak nic bliżej nie wiadomo. Jednocześnie stwierdzają, że w trakcie przeglądu technicznego pojazd podłączony jest do komputera zewnętrznego, który pokazuje jakie elementy muszą lub powinny być wymienione. Jeżeli na ekranie pokażę się pasek rozrządu to wtedy się go wymienia. Nie wiem jednak czy to jest prawda. Nie chcę doprowadzić do sytuacji, że pasek się zerwie, wtedy są tylko problemy. Jednocześnie na jakie problemy świadczące o ewentualnej potrzebie wymiany paska powinienem zwracać uwagę ? Serdeczne dzięki za udzielenie mi jakiejś pomocy w tej nurtującej mnie sprawie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Elantra ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Elantra »

Opinie o samochodach Hyundai Elantra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Elantra ) Porady, problemy techniczne


Hyundaii30

18 900

2008r.

220 132 km

mazowieckie

Hyundaii30

33 900

2013r.

180 000 km

śląskie

Hyundaii30

32 900

2012r.

224 000 km

śląskie

Hyundaii10

16 900

2012r.

133 000 km

mazowieckie

Hyundaiix20

29 900

2010r.

108 717 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System