Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Tucson ) Wibracje i trzęsienia w czasie jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Tucson ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Henryk0909

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Hyundai Tuscon 2015 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Kwi 2020, 20:15
Temat postu:

Wibracje i trzęsienia w czasie jazdy


Posiadam Hyundai Tuscon 2015 rok, 115 KM diesel - jeden z pierwszych sztuk jakie zeszły z fabryki. Zakupiony w salonie w Rzeszowie. W kilka miesięcy po zakupie zostałem wezwany przez salon ze względu na wady fabryczne: wymiana zaczepu maski oraz regulacja zużycia paliwa. Pierwszą usterką przeze mnie zauważoną, było pukanie pod zawieszeniem w trakcie jazdy, salon uznał to za usterkę fabryczną i wymienono mechanizm kolumny kierowniczej. Po pierwszym przeglądzie gwarancyjnym przy 30 000 km przejechanych, zaraz po wyjechaniu z bramy salonu pojawiły się drgania w czasie jazdy, bicie w kierownicy. Drżenie jest mocne, odczuwalne w całym aucie w trakcie jazdy- spadają przedmioty z foteli oraz czuć można się w czasie jazdy jak w czasie trzęsienia ziemii. Drga coś z przodu. Objawy te występowały nieregularnie (czasem przy każdej jeździe, potem kilka tygodni bez drgań, po czym znowu wracały), niezależnie od kierowcy, obrotów silnika czy biegu. Po zgłoszeniu objawów w ASO wymieniono dwumas i sprzęgło. Było kilka tygodni ok, bez drgań. Objawy wróciły w takim samym natężeniu, salon zaproponował regulację wtrysków. Znowu kilka tygodni problemu nie było. Drgania powróciły szybko. Za każdym razem w salonie nie wierzyli w moje opowieści i uważali, że wymyślam i szukam dziury w całym. W czasie kolejnej wizyty w salonie mechanik sam przejechał się autem ze mną, w różnych warukach, trybach jazdy, prędkościach - tym razem na autostradzie sam był świadkiem drgań i uwierzył. Wówczas wymieniono: jedna półośka, tuleja amortyzatora, zauważono wyciek spod uszczelki pod rozrządem - wymiana całości. Zalecono wywarzenie kół. Założyłem nowe opony, koła zostały wywarzone. Drgania powróciły i występują nadal nieregularnie, ale coraz częściej. Kiedyś było to raz na kilka tygodni, teraz dwa razy w tygodniu. Auto eksploartowane jest praktycznie codziennie. Drgania występują od dwóch lat.

Za kilka miesięcy kończy mi się gwarancja na auto, a nikt nie jest w stanie mi pomóc. Czy ktoś z Państwa ma pomysł co to może być? Lub może miał podobny problem?
_________________
Henryk
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Tucson ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Tucson »

Opinie o samochodach Hyundai Tucson - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Tucson ) Porady, problemy techniczne


Hyundaii30

65 900

2019r.

67 000 km

mazowieckie

HyundaiTucson

139 800

2022r.

27 000 km

śląskie

HyundaiCoupe

14 500

2002r.

150 000 km

mazowieckie

Hyundaii30

49 900

2019r.

98 000 km

mazowieckie

HyundaiTucson

15 700

2005r.

189 873 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System