Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Sonata ) Sonata NF IV, 3.3 V6 2004 problem z odpalaniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Sonata ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gandras

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Hyundai, Sonata NF IV 3.3 V6 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Cze 2019, 11:07
Temat postu:

Sonata NF IV, 3.3 V6 2004 problem z odpalaniem


Witam wszystkich,
Mam problem z moim Hyundai Sonata NF IV 3.3 V6 233HP 2004r. Od czasu, gdy kupiłem ten samochód w 2016 ciągle mam problemy z nierówną pracą silnika. Do tej pory wymieniłem uszczelki pod głowicami, świece zapłonowe, wszystkie czujniki oraz naprawiłem głowice. Po tych naprawach problem praktycznie przestał istnieć. Czasem tylko nierówno pracował na postoju przy wrzuconym Drive. Po kilku miesiącach problem znów powrócił do tego stopnia, że nie dało się normalnie jeździć autem. Potrafił gasnąć, a silnik pracował strasznie nierówno. Zakupiłem używaną wiązkę elektryczną wraz ze skrzynką bezpieczników. W starej wiązce kilka przewodów było popękanych a niektóre przegrzane. Po wymianie wiązki silnik nie odpalał. Sprawdziłem bezpieczniki i bezpiecznik 10A od EUC spalony. Po jego wymianie silnik odpalił i pracował prawidłowo przez około 1-2min, a następnie nagle zgasł. Sprawdziłem po raz kolejny i znów bezpiecznik spalony. Kolejna wymiana i nic ciągle, pali bezpiecznik. Odpiąłem wtyczki od sterownika EUC i zauważyłem, że piny są nadpalone. Ma ktoś może schemat to tego sterownika albo jakikolwiek pomysł co dalej zrobić? Będę wdzięczny za każdą pomoc. Poniżej przesyłam linki do zdjęć.
Pozdrawiam!



Powrót do góry
HyundaiMasterTech-UK

Debiutant



Dołączył: 18 Lip 2019
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): londyn
Posiadane auto: lexus ct200
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 18 Lip 2019, 22:16
Temat postu:

Re: ( Hyundai Sonata ) Sonata NF IV, 3.3 V6 2004 problem z odpalaniem


moge podeslac jakies schematy jezeli jeszcze nie ruszyles z tematem, lub jezeli dasz wiecej szczegolow na temat ktore piny (numer, kolor przewodu) sa nadpalone to moze jak bede mial chwile czasu to na to zerkne ale potrzebny by mi byl numer VIN
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Sonata ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Sonata »

Opinie o samochodach Hyundai Sonata - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Sonata ) Porady, problemy techniczne


Hyundaiix35

56 900

2014r.

178 000 km

mazowieckie

HyundaiTucson

15 700

2005r.

189 873 km

pomorskie

HyundaiTucson

64 950

2017r.

116 700 km

wielkopolskie

Hyundaiix35

51 900

2013r.

231 639 km

mazowieckie

Hyundaii40

56 900

2018r.

113 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System