Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai ) Klekotanie Silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowak_grzegorz

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Wrz 2008, 13:39
Temat postu:

Klekotanie Silnika


Witam, mam problem z klekoczącym silnikiem. Zaraz po odpaleniu wydaje się jakby klekotały zawory po rozgrzaniu cichnie i nie słychać. Jest to silnik bendzynka 1,6 16V Lantra z 96r. Olej wymieniony jakiś 1 tyś km.
Powrót do góry
rat.med.scichacz

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieszczady
Posiadane auto: hyundai cupe
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Wrz 2008, 10:00
Temat postu:

Re: ( Hyundai ) Klekotanie Silnika


przy silnikach 16V ten klekot to norma i tak ma byćSmile
_________________
scichacz
Powrót do góry
gadu-gadu
nowak_grzegorz

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Wrz 2008, 17:32
Temat postu:

Re: ( Hyundai ) Klekotanie Silnika


Dzięki, mam nadzieje że masz rację pozdrawiam
Powrót do góry
raf-bry

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 2

Posiadane auto: Hyundai Lantra2 Kombi 1.6,1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 12:45
Temat postu:

Klekotanie silnika


Mam to samo i faktycznie ten typ tak już ma.Pytałem się dookoła i w odpowiedzi usłyszałem że wielu użytkowników Lantry 1.6 16V ma to samo.To chyba tak już musi być.
Powrót do góry
iman

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: hyundai i30 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 22:27
Temat postu:

Re: ( Hyundai ) Klekotanie Silnika


może po prostu zawory jak się rozgrzeją to lepiej do głowicy przylegają?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 22:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pabikowski

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Hyundai Sonata 2.0 16V, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Lut 2019, 16:17
Temat postu:

Re: ( Hyundai ) Klekotanie Silnika


Mam Sonatę NF czyli wersję V, rocznik 2007, silnik benzynowy 2.0 16V. Przebieg 161 tys. Instalacja gazowa założona od razu po zakupie czyli przy 146 tys. Nie pamiętam jak silnik działał bez instalacji gazowej, ponieważ na benzynie przejechałem dosłownie 200 km. Wydaje mi się, że trzeba było się wsłuchać, żeby usłyszeć stukanie/klekot a teraz już nie Smile

Właśnie wróciłem z przeglądu okresowego i diagnosta odgrzał temat stukania/klekotania silnika, ponieważ już wcześniej byłem z tym problemem u mojego mechanika.

Silnik wydaje dźwięki stukania/klekotania, praktycznie cały czas, na zimnym silniku i na ciepłym też, jest również słyszalny z wnętrza samochodu, w zasadzie bardziej go słychać przy zamkniętej klapie silnika niż przy otwartej co słychać na filmie. Tutaj nagranie na zimnym silniku, tuż po odpaleniu, przy temperaturze powietrze +3 st. Warto obejrzeć i posłuchać do końca, ponieważ ostatnie sekundy przy zamkniętej klapie pokazują jaki ten dźwięk jest:

https://www.youtube.com/watch?v=xoRVqKc8x2U

Dźwięk słyszany jest raczej u góry silnika a nie od dołu. Jest to bardziej stukanie niż klekotanie. Jakby metal o metal, ale nie jest to wycie jakby silnik miał się rozpaść tak jak w niektórych filmikach, które oglądałem.

Zasięgałem opinii i poznałem 3 wersje:

1. Mechanik po osłuchaniu silnika: "Rzeczywiście stukot jest, ciężko go zlokalizować i ciężko powiedzieć co jest do wymiany."
2. Diagnosta: "Klekot jest głośniejszy niż w dieslu, to najpewniej zawory albo panewki, silnik zaraz się rozleci i będzie konieczny remont generalny."
3. Internet: "Te silniki już tak mają. Nie ma czym się przejmować."

W internecie poczytałem i pooglądałem filmiki i podobne objawy występowały, gdy do wymiany były:
- samoregulatory (chyba tzw. popychacze)
- zawory
- panewki

ale były też inne ciekawe potwierdzone i naprawione defekty:

1. https://www.youtube.com/watch?v=9O8kzueZazI (tutaj akurat Peugeot ale dźwięk silnika jest identyczny jak w mojej Sonacie): "Rozwiązaniem były luźno umocowane plastikowe obudowy od dolotów do filtra powietrza. Po zastosowaniu wzmocnienia (zwykłych trytek) problem stukania zanikł na dobre."
Inna osoba potwierdziła, że miała to samo.

2. Z forum Hyundai: "pierwotnie mechanik mi zdiagnozował że rolka napinająca słabo trzyma czy klekocze, wymieniłem rolkę ale o dziwo problem nie ustał. Drugi mechanik znalazł problem, a mianowicie było to po części związane z rolką napinającą, ale winowajcą było koło pasowe alternatora. Jak jest zatarte to stoi w miejscu i wtedy całość trudu i wysiłku spada na rolkę napinającą, która trzyma do czasu aż się nie wyrobi. Koszt wymiany kółka marginalny a problem klekotu, stukotu czy jakby tam nie inaczej nie nazwać problemu ustał jak ręką odjął a i obroty wróciły do normy. Więc może zobacz stan koła pasowego"

Z alternatorem kojarzy mi się akumulator - wymieniłem pół roku temu. Może to jakiś trop?

Napiszcie co Wy o tym sądzicie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai ) Dyskusje ogólne


Hyundaii30

42 900

2014r.

121 334 km

kujawsko-pomorskie

Hyundaii40

49 300

2016r.

161 344 km

podkarpackie

Hyundaii30

66 580

2021r.

57 760 km

mazowieckie

Hyundaii30

17 500

2011r.

220 000 km

śląskie

Hyundaiix35

45 900

2014r.

185 219 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System