Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z instalacją Lovato.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Filips

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: Fiat Siena 1.4 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 04 Gru 2008, 22:07
Temat postu:

Problem z instalacją Lovato.


Witam,

Posiadam Sienę 1.4 99r z instalacja gazowa Lovato. Ostatnio gdy odpaliłem auto i silnik przełączył się na gaz, włączyła się kontrolka wtrysku i silnik zgasł na gazie (to tak jakby gaz nie dochodził do silnika) , potem już na gazie nie chciał chodzić, więc pomyślałem, że dopóki nie pojadę do mechanika z tym będę jeździł na paliwie, po ok 150 km nagle samochód nie chce mi nawet odpalić się na paliwie, tak jakby w ogóle paliwo nie dochodziło do ślinika, nie wiem czy to ma coś wspólnego z instalacją gazowa, a konkretnie z jej sterowaniem ? dodam tylko że nawet próbowałem odpalić samochód z holu to też nic nie dało, zwis kompletny, proszę o rade...
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Czw 15 Sty 2009, 21:55
Temat postu:

Re: Problem z Siena 1.4


Filips napisał:
Witam,

Posiadam Sienę 1.4 99r z instalacja gazowa Lovato. Ostatnio gdy odpaliłem auto i silnik przełączył się na gaz, włączyła się kontrolka wtrysku i silnik zgasł na gazie (to tak jakby gaz nie dochodził do silnika) , potem już na gazie nie chciał chodzić, więc pomyślałem, że dopóki nie pojadę do mechanika z tym będę jeździł na paliwie, po ok 150 km nagle samochód nie chce mi nawet odpalić się na paliwie, tak jakby w ogóle paliwo nie dochodziło do ślinika, nie wiem czy to ma coś wspólnego z instalacją gazowa, a konkretnie z jej sterowaniem ? dodam tylko że nawet próbowałem odpalić samochód z holu to też nic nie dało, zwis kompletny, proszę o rade...

kurcze - siena 1,4 to wyśmienity silnik na gaz. podaj jaki masz sterownik w tym LOVATO.
może jakieś kable się wypięły od sterownika, od zaworów?? sprawdzałeś to??
Powrót do góry
Filips

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: Fiat Siena 1.4 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 21 Sty 2009, 09:17
Temat postu:

Re: Problem z Siena 1.4


mrarek napisał:
Filips napisał:
Witam,

Posiadam Sienę 1.4 99r z instalacja gazowa Lovato. Ostatnio gdy odpaliłem auto i silnik przełączył się na gaz, włączyła się kontrolka wtrysku i silnik zgasł na gazie (to tak jakby gaz nie dochodził do silnika) , potem już na gazie nie chciał chodzić, więc pomyślałem, że dopóki nie pojadę do mechanika z tym będę jeździł na paliwie, po ok 150 km nagle samochód nie chce mi nawet odpalić się na paliwie, tak jakby w ogóle paliwo nie dochodziło do ślinika, nie wiem czy to ma coś wspólnego z instalacją gazowa, a konkretnie z jej sterowaniem ? dodam tylko że nawet próbowałem odpalić samochód z holu to też nic nie dało, zwis kompletny, proszę o rade...

kurcze - siena 1,4 to wyśmienity silnik na gaz. podaj jaki masz sterownik w tym LOVATO.
może jakieś kable się wypięły od sterownika, od zaworów?? sprawdzałeś to??


Dzięki za pomoc, okazało się, że świece były zajechane po wymianie problem znikł... choć dziwne bo świece tylko rok śmigały od nowości (NGK) no nic najważniejsze , ze problemu już nie ma, dzięki pozdrawiam
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Sro 21 Sty 2009, 09:19
Temat postu:

Re: Problem z Siena 1.4


[quote="Filips]Dzięki za pomoc, okazało się, że świece były zajechane po wymianie problem znikł... choć dziwne bo świece tylko rok śmigały od nowości (NGK) no nic najważniejsze , ze problemu już nie ma, dzięki pozdrawiam[/quote]

baaardzo dziwne, że to wina świec. nawet jakby były podróbki NGK


Ostatnio zmieniony przez archive_20 dnia Sro 18 Lut 2009, 22:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Filips

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: Fiat Siena 1.4 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 23 Sty 2009, 09:31
Temat postu:

Re: Problem z Siena 1.4


mrarek napisał:
[quote="FilipsDzięki za pomoc, okazało się, że świece były zajechane po wymianie problem znikł... choć dziwne bo świece tylko rok śmigały od nowości (NGK) no nic najważniejsze , ze problemu już nie ma, dzięki pozdrawiam


baaardzo dziwne, że to wina świec. nawet jakby były podróbki NGK[/quote]

Też się dziwiłem, świece były oryginalne, zaciągnąłem go do serwisu fiata by go podłączyli do komputera, ale mechanik zaglądnął na świece wymienił 50 zł w plecy za nowe i problem znikł, samochód jeździ ...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 23 Sty 2009, 09:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 23 Sty 2009, 09:33
Temat postu:

Re: Problem z Siena 1.4


Filips napisał:
Też się dziwiłem, świece były oryginalne, zaciągnąłem go do serwisu fiata by go podłączyli do komputera, ale mechanik zaglądnął na świece wymienił 50 zł w plecy za nowe i problem znikł, samochód jeździ ...

tak sobie myślę...
oglądałeś wykręcone świece?? może elektrody były nadtopione/wypalone. a może po prostu nie było przejścia pomiędzy cewką, a końcówką świecy...
wydaje mnie się, że gdyby stare świece "poprawił" to by banglało. CHYBA że któraś świeca była uszkodzona wewnętrznie
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


HyundaiTucson

96 900

2019r.

52 000 km

wielkopolskie

Hyundaii30

12 990

2009r.

193 000 km

wielkopolskie

Hyundaiix35

38 900

2010r.

178 820 km

śląskie

Hyundaii30

32 900

2012r.

224 000 km

śląskie

Hyundaiix35

49 990

2014r.

132 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System