Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie na gazie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dolan

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1.6 16 V
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Lis 2008, 17:49
Temat postu:

Gaśnie na gazie


mam brave 1.6 z gazem. Mój problem polega na tym że gaśnie mi gdy jadę z prędkością większą niż 40/50 km/h i wrzucę na luz. Może mi ktoś powiedzieć czy wystarczy jechać na ustawienie gazu?
Powrót do góry
gadu-gadu
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Lis 2008, 18:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie na gazie


Witam. A to jest sekwencja czy nie?wyregulowanie gazu może pomóc ale jak masz założony gaz 3 lata albo dłużej to proponuje zregenerować parownik (koszt max 70-80zł - jeśli zrobisz to sam) i dopiero wtedy jechać na wyregulowanie gazu.jest jeszcze taka opcja że jeśli masz zdjętą rure dolotową do filtra powietrza (czasami musi tak być w autkach z gazem) to podczas szybszej jazdy powietrze zdmuchuje gaz i samochód gaśnie.pozdro
Powrót do góry
dolan

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1.6 16 V
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Lis 2008, 19:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie na gazie


a co znaczy gaz sekwencyjny? Ogólnie to mam założony od 2003 roku, tak jest w papierach. Nie dawno kupiłem ten samochód bo akurat okazja mi się trafiła i już tak było, a teraz muszę sobie niektóre rzeczy porobić. Rurę dolotową mam założoną. Aha i nie wymieniałem jeszcze filtra do gazu, może to też ma jakiś wpływ..
Powrót do góry
gadu-gadu
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Lis 2008, 20:30
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie na gazie


Po kupnie używanego samochodu powinieneś wymienić wszystkie filtry i płyny razzem z paskiem rozrządu. moze lepiej nie rób sobie sam pod górke i jedź od razu do gazownika.a tak na początek polecam tą książke: http://www.ksiazki.motonews.pl/product_info.php?products_id=184
Powrót do góry
Jacek1974

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Megane Combi 1.6 16V 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Lis 2008, 10:45
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie na gazie


Po zakupie nowego( używanego !!)auta wymiana olejów ,filtrów i pasków to podstawa.A poza tym jeszcze świece i przewody wysokiego napięcia.Jesli masz zwykłą instalację mieszalnikową to współczuje szczerze .Ten silnik bardzo tej instalacji nie lubi .
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 18 Lis 2008, 10:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maly939

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nisko
Posiadane auto: renault scenic 1,9 dci 2002r. suzuki swift 1.0 1997r
Piwa: 1/6
Wysłany: Wto 18 Lis 2008, 13:41
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie na gazie


nie wiem czemu wszyscy którzy narzekają na gaz to od razu piszą że te auta nie lubią instalacji. To nie chodzi o silnik że niby nie lubi-tylko o koszt i instalacji gazowej bo jak ktoś szuka jak najtańszej instalacji to po jakimś czasie zaczynają się problemy. Osobiście zakładałem kiedyś instalację LPG i z przekonaniem polecam markową instalację (np. BRC) gdzie przy trzech autach miałem ją zamontowaną i nigdy nie miałem problemów. Mam brava 1,6 16v z 96 roku i auto pali mi 11l gazu na mieście, a maks. prędkość na gazie to 200km/h. Możecie nie wierzyć ale każdy kto przejedzie się ze mną dalej to pyta jaki silnik i jest zdziwiony osiągnięciami.

Co do twojego problemu to fakt może być kilka przyczyn ale jeśli auto pracuje równo i zbiera się ładnie na gazie, a gaśnie tylko przy pędzie powietrza na biegu jałowym polecałbym sprawdzić dolot powietrza-prawdopodobnie dostaje więcej od pędu niż potrzebuje.

Sposoby są różne np jeśli wlot powietrza jest na wprost z kratki maski to proponuje zdjąć kawałek plastiku który łączy wloty lub wlot skierować w kierunku kabiny auta aby pęd powietrza nie wciskał się na siłę tylko powietrze było zaciągane samo w/g potrzeb.

Od tego bym zaczął bo to minuta roboty a w większości pomaga jeśli to pęd powietrza go gasi.
Powrót do góry
skype status
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 18 Lis 2008, 13:59
Temat postu:

Re: Gaśnie na gazie


dolan napisał:
mam brave 1.6 z gazem. Mój problem polega na tym że gaśnie mi gdy jadę z prędkością większą niż 40/50 km/h i wrzucę na luz. Może mi ktoś powiedzieć czy wystarczy jechać na ustawienie gazu?

Wymień filtr gazu u gazownika, a ten niech sprawdzi na kompie czy wszystko jest ok z mieszanką i temperaturą.
W 150 złotych powinieneś się zmieścić ze wszystkim.

Jak nie wiesz co to jest instalacja sekwencyjna użyj google. Przecież pełno tam informacji na ten temat. Poza tym na tym forum było to już wielokrotnie wyjaśniane.
Podpowiem Ci że na sekwencji nie odpalisz auta na gazie - tylko na benzynie, więc sam sobie możesz odpowiedzieć już na pytanie co masz za instalkę.
Obecnie zakłada się już niemal zawsze sekwencję.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dolan

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1.6 16 V
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 18 Lis 2008, 19:49
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie na gazie


to jednak mam tą gorszą, tańszą instalację (bo pewnie chodzi o ręczną). Niestety kupując od kogoś używany samochód nie miałem wpływu na to. Pewnie jutro wybiorę się do gazownika i zobaczymy co mi powie.
Powrót do góry
gadu-gadu
Jacek1974

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Megane Combi 1.6 16V 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Lis 2008, 23:22
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie na gazie


No to kupiłeś samochód od cholernego oszczędnisia. Współczuje.Fiaty to super auta ale trzeba im okazać troche troski i zainteresowania.
Powrót do góry
gadu-gadu
dolan

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1.6 16 V
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 18 Lis 2008, 23:23
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie na gazie


no dobra, czasu nie cofne. A co teraz mogę z tym zrobić?
Powrót do góry
gadu-gadu
maly939

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nisko
Posiadane auto: renault scenic 1,9 dci 2002r. suzuki swift 1.0 1997r
Piwa: 1/6
Wysłany: Sro 19 Lis 2008, 00:12
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie na gazie


jak masz parownik zwany mieszalnikiem gazu który zamienia gaz ze stanu ciekłego na gazowy pod wpływem obiegu ciekłej ciepłej cieczy podaj mi nazwę to podpowiem Ci czy chociaż jest instalacja dobra. Możesz podać dodatkowo z centralki którą masz w kabinie do przełanczania gaz/paliwo.

Coś podpowiem.

A co do sekwencji to jest ona stosowana nie zazwyczaj w dzisiejszych czasach lecz zazwyczaj jak jest kolektor plastikowy-ponieważ przy plastikowym każdy strzał gazu grozi uszkodzeniem kolektora lub ewentualnie jest związane z elektroniką czy komputerem w danym aucie.

A jaki masz przebieg km, oraz czy LPG jest od początku (fabrycznie w aucie)??
Powrót do góry
skype status
Jacek1974

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Megane Combi 1.6 16V 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Lis 2008, 00:56
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie na gazie


Napisz jak masz umieszczony ten parownik.Czy bokiem do kierunku jazdy samochodu??A może tą większą powierzchnią .Bo jeśli tak to przy każdym hamowaniu i przyśpieszaniu płyn w parowniku działa na membranę i silnik sie krztusi .W TVNTurbo słyszałem..
Powrót do góry
gadu-gadu
dolan

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1.6 16 V
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 19 Lis 2008, 13:04
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie na gazie


umieszczony jest bokiem do kierunku jazdy. Ciężko jest cokolwiek odczytać bo raz że jest zabrudzony a dwa to że jest strasznie głęboko. Jak patrzyłem na allegro to wygląda tak samo jak taki lovato. A w środku przy przełączniku to jedyne co pisze to tylko GAS-RBC choć tej ostatniej litery nie jestem pewny bo trochę pościerane jest.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaikona

59 500

2019r.

36 100 km

wielkopolskie

Hyundaii40

29 900

2011r.

258 000 km

mazowieckie

Hyundaii30

29 900

2014r.

199 000 km

śląskie

Hyundaii40

54 900

2018r.

171 000 km

śląskie

Hyundaii30

56 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System