Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Elantra ) Elantra gaśnie podczas jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Elantra ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mathie20

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Hyundai Elantra, 2.0 crdi, 2002 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Lip 2015, 00:25
Temat postu:

Elantra gaśnie podczas jazdy


Witam, posiadam Hyundaia Elantrę 2.0 crdi 2002r. 113 km. Do niedawna wszystko było ok, poza problemami z odpaleniem auta, kilka dni temu problem się rozwiązał, bo padła mi pompa paliwowa w baku. Kupiłem oryginał ale używany na allegro. Auto odpala bez problemu lecz pojawił się inny problem, podczas jazdy nawet tej płynnej i spokojnej auto gaśnie, gdy zjadę na pobocze i chcę odpalić to na zapłonie nie da rady, muszę wyjąć kluczyk, po kilku sekundach włożyć i auto odpala bez problemu i jadę dalej. Czasami gaśnie po 5 km czasami po 15, nie ma reguły. Auto po podpięciu do kompa nie pokazuje błędów, ela była dzisiaj u mechanika, okazało się, że sitko i bak są w opłakanym stanie (łuszczyła się farba w zbiorniku), wymienili mi filtr paliwa (filtron), wyczyścili bak, sitko i urządzeniem Jet Clean Tronic w połączeniu ze środkami chemicznymi Liqui Moly cały układ wtryskowy i komorę spalania. Jednak problem pozostał, Elantra nadal gaśnie. A mechanik nie wie co może być tego przyczyną...

Bardzo proszę o pomoc!
_________________
Z góry dziękuję za pomoc Very Happy
Powrót do góry
mathie20

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Hyundai Elantra, 2.0 crdi, 2002 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Sie 2015, 12:10
Temat postu:

Re: ( Hyundai Elantra ) Elantra gaśnie podczas jazdy


Podłączyłem auto pod kompa przy włączonym silniku i na magistrali CR ciśnienie jest dobre, nie ma jakiś zaniżonych wartości. Więc nie wiem czy to nadal nie problem ze zbiornikiem. I czy po czyszczeniu baku wymieniać pompkę paliwa dla pewności? Nie pracuje głośno.
_________________
Z góry dziękuję za pomoc Very Happy
Powrót do góry
mathie20

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Hyundai Elantra, 2.0 crdi, 2002 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sie 2015, 17:48
Temat postu:

Re: ( Hyundai Elantra ) Elantra gaśnie podczas jazdy


Sytuacja uległa diametralnej zmianie. Mianowicie auto gdy jest zimne pali na dotyk, gdy się zagrzeje to gaśnie, tak jak odcina się zapłon, nie szarpie, nie dławi się itp. I gdy go odpalam to kręci trochę dłużej ok 3-5 sekund zanim załapie i gdy tak będę go odpalał i gasił to po każdym kolejnym razie musi kręcić dłużej, nawet 10 sekund zanim odpali i w końcu nie chce pompka w baku podać paliwa, nie słychać charakterystycznego "brzęczenia" tylko jedno puknięcie i nie odpala. Dopiero po kilku minutach bezczynności włożę kluczyk do stacyjki to pompka się załącza ale też trzeba trochę pokręcić. To pompka już kończy swój żywot?
_________________
Z góry dziękuję za pomoc Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Elantra ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Elantra »

Opinie o samochodach Hyundai Elantra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Elantra ) Porady, problemy techniczne


Hyundaii40

36 300

2012r.

174 093 km

podkarpackie

Hyundaii30

42 900

2014r.

121 334 km

kujawsko-pomorskie

Hyundaii20

17 999

2009r.

224 000 km

pomorskie

Hyundaii30

14 990

2008r.

214 000 km

wielkopolskie

Hyundaii30

12 990

2009r.

193 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System