Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Galloper ) Temperatura silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Galloper ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ramzi0

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Hyundai Galloper 2.5TDI 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 15:43
Temat postu:

Temperatura silnika


Witam.
Właśnie zakupiłem Gallopera z 1999 roku 2.5 TDI. Mam mały problem z temperaturą silnika. Nigdzie nie mogę znaleźć jakie winny być wskazania na desce rozdzielczej. U mnie po jeździe ok. 100 km. wskazówka ledwo wychyla się poza przerywane kreski. Nie wiem dokładnie ale myślę, że coś jest nie tak. Zdaje mi się, że wisko chodzi cały czas (czy zimny, czy ciepły wisko buczy przy dodaniu gazu i nie wiem czy to ewentualnie może być przyczyną. Podczas jazdy włączałem o grzewanie i cieplutko, aż miło. Chłodnica gorąca. A wskazówka ledwo się wychyla.
Proszę o pomoc. Jakieś wskazówki.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
die

Czytelnik



Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Gallop 2.5 TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lip 2014, 23:04
Temat postu:

Re: ( Hyundai Galloper ) Temperatura silnika


wskazówka temperatury powinna byc pomiedzy dwoma kropkami na podziałce, tj mniej więcej w połowie drogi pomiedzy zimnym a max gorącym. Jeśli masz za niska na wskazówce a chłodnica gorąca to najpewniej czujnik temp padł. Wiskoza ma zap....ać cały czas tylko od temp silnika zależy czy robi to mniej lub bardziej intensywnie czyli zwiększa obroty w miare wzrostu temp silnika. Jeżeli buczy to może juz łożysko padać. Wisko najlepiej sprawdzic w dwojaki sposób: na zimno powinno obracac się bez oporu a na ciebło z pewnym oporem tzn wyhamuje zaraz po przekręceniu wiatraka reką.Ogólnie zajał bym sie tematem bo 2.5 jest czuły na przegrzanie więc lepiej nie bagatelizować.
Powrót do góry
ramzi0

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Hyundai Galloper 2.5TDI 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Sie 2014, 21:57
Temat postu:

Re: ( Hyundai Galloper ) Temperatura silnika


Dzięki za odpowiedź.
Wczoraj właśnie postanowiłem zerknąć na ten czujnik. Okazuje się, że są jakieś dwa. Jedej jednopinowy a drugi dwu. Nie wiem który należy wymienić. Jak zdjąłem kabelek z tego jednopinowego to na desce wskaźnik ani drgnął. P zdjęciu kabli z tego dwupinowego wskazówka opadła a ponadto usłyszałem jakieś puknięcie (chyba w cewce). Ten dwupinowy czujnik jest umieszczony w bloku silnika a ten drugi zaraz przy gumowej rurze biegnącej z góry chłodnicy do silnika..
Wskazówka podnosi się dużo wyżej jak wpadnę Gallopciem na pola i trochę mu wstawię. Więc sam juz nie wiem. Mierzyłem temperaturę otwarcia termoststu i wychodzi mi około 85-90 stopni.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Bolas

Debiutant



Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory - śląskie
Posiadane auto: Hyundai Galloper Long 3,0 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Lis 2014, 17:46
Temat postu:

Re: ( Hyundai Galloper ) Temperatura silnika


Ja zastanawiam się nad wywaleniem wiskozy i wstawieniem wiatraka elektrycznego co wy na to?
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Galloper ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Galloper »

Opinie o samochodach Hyundai Galloper - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Galloper ) Porady, problemy techniczne


Hyundaii30

29 900

2017r.

356 000 km

kujawsko-pomorskie

HyundaiTucson

64 950

2017r.

116 700 km

wielkopolskie

Hyundaikona

89 900

2019r.

35 000 km

mazowieckie

HyundaiTucson

70 000

2016r.

97 000 km

mazowieckie

Hyundaii40

54 900

2018r.

171 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System