Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Elantra ) autko czasem nie odpala/problem z anteną immo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Elantra ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Beatriche

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Hyundai Elantra, 1.6, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Mar 2013, 12:33
Temat postu:

autko czasem nie odpala/problem z anteną immo


Hej. Od kilku miesięcy mam problem z odpaleniem samochodu Hyundai Elantra (2001 rok, 1,6). Na początku zdarzało się to w odpstępie 1,5 m-ca, potem pojawiało się częściej co kilka tygodni, aż doszło do okresu kilku dni. Dziwne jest to, że autko po samym wypchaniu z garażu już odpaliło (nie było potrzeby na popych). Mechanik sprawdził go pod względem mechanicznym (pompa paliwa itd) ale niestety nic nie wykrył, przeczyścił wszystkie styki, ale problem pojawiał się nadal. W końcu przeczytałam na necie o podobnych przypadkach, że problem może tkwić w antenie immo lub module. Czasem samo czyszczenie anteny pomaga, więc mechanik przeczyścił antenę w któryś piątek, a w poniedziałek po pracy samochód znów nie chciał odpalić:/ Zaczyna mnie to irytować, więc zadzwoniłam do ASO, tam dostałam podobną informację o przypuszczeniach anteny immo. Zdecydowałam się, że samochód oddam do ASO, ale niestety kiedy przejechałam umówić się na termin trafiłam na gościa, który chyba nie zna na Hyundaich. Był zdziwiony, że nie ma kontrolki na desce rozdzielczej informującej o immo, zaczął mówić, że chyba było tu coś grzebane, albo lampka kontrolki się spaliła. Poza tym wypierał się, że ktoś mógł mi przez tel udzielić takich informacji/przypuszczeń. A na koniec powiedział, że ogólnie się czeka u nich 4 dni - a termin zapisał za dwa tygodnie. Totalna porażka:/ Aż mi się odechciało oddać tam samochód, po tym jak sprawdziłam w swojej istrukcji samochodu, że kontrolki immo nie ma w tym modelu. Czy ktoś posiada takie samo autko i ma kontrolkę immo, kluczyk albo coś? Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na mój problem? Zaczynam szukać w okolicach Gliwic dobrego zakładu, który zajmie się moim autkiem i sprawdzi antenę i moduł. Dodam jeszcze, że po podpięciu pod komputer pokazywał dwa błędy jeden związany z immo, drugi z systemem komputera - jakby cały komputer siadł (tak mi tłumaczył mechanik).
Powrót do góry
gadu-gadu
imprar

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): kłodzko
Posiadane auto: sonata 3.0 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Mar 2013, 20:06
Temat postu:

Re: ( Hyundai Elantra ) autko czasem nie odpala/problem z anteną immo


Nie opieraj sie na jednej teorii mechanika że komputer siadł hehe dobre ale mi opowiadali lepsze historie a naprawdę siedziała jakaś tam [cenzura]ółka.

Miałem podobne przeboje z immo i również dostawałem takie porady jak i Ty( miałem to w alfie) problem siedział w jakimś przekaźniku i akumulatorze
może to będzie śmieszne ale jak mi sie zapalała kontrolka immo code to otwierałem maskę unosiłem akumulator i go puszczałem i auto odrazu zaczeło działać. wykryłem to przez przypadek jak stałem na drodze zagranicą i już mi żyłka pękła.

reasumując tam miałem pokryte korozją wtyczki od przekaźników. u ciebie objawy pasują akurat po zimie sie nasiliło co jest zrozumiałe.
może jest jakieś miejsce gdzie przewody zaczęły korodować i dlatego tak sie dzieje.

Jeżeli w aucie nie załącza sie immo to pchanie nic nie da.
samo wypchanie z garażu pomaga... może jest jakieś spięcie, jakaś masa niedokręcona, nacięty przewód itp i w momęcie kiedy ruszysz auto to sie poprawia i dlatego odpala tak jak u mnie kiedy poruszałem akumulatorem i kostkami od immo ( chyba są od immo bo ruszanie nimi pomagało RazzSmile
Powrót do góry
Beatriche

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Hyundai Elantra, 1.6, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Mar 2013, 09:27
Temat postu:

Akumulator - też mi to przyszło do głowy


hehe, myślałam, że tylko kobietą mechanicy cisną kity-bo my przeważnie nic nie rozumiemy;) Z tym akumulatorem to możesz mieć rację, mam zaśniedziałe prze jednej z klem, ale jak podsunęłam pomysł mechanikowi, to tylko sprawdził przy zapalaniu i potem jakie jest ładowanie czy cuś i powiedział, że to nie od tego. W końcu i tak muszę go wymienić, bo nawet znajomy nie dał rady tej klemy odczepić - tak mocno się chyba wtopiło i zaśniedziało. Czyli i tak kolejna wizyta u mechanika:/ Więc może najpierw wymienię to co i tak nieuniknione, a potem zobaczę reacje autka, czy sytuacja się powtórzy. Bo świece i przewody już wymienione po pierwszej akcji tego typu. Dam znać czy to pomożeWink
Powrót do góry
gadu-gadu
imprar

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): kłodzko
Posiadane auto: sonata 3.0 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Mar 2013, 12:14
Temat postu:

Re: ( Hyundai Elantra ) autko czasem nie odpala/problem z anteną immo


widzisz nie tylko kobiety .... mi kiedyś jak wymieniłem silnik w passacie to miałem jakieś tam problemy auto jeździło jak by chcialo a nie moglo i elektryk z chyba większym stażem pracy niż mam lat chciał wymieniać mi komputer i wszystkie przewody a naprawdę w aucie nie był podłączony jakiś wężyk od powietrza. kosz naprawy 0 zł Smile
wątpie że chciał mnie naciągnąć poprostu wpadł w rutynę wielu jest takich mechaników co wymieci Ci pół auta a naprawdę trzeba było tylko lepiej popatrzeć i więcej posprawdza.

I przypomniałem sobie że w Audi A4 też tak miałem raz na jakis czas i musiałem poruszać kluczykiem w statycje. nie wiem dlaczego bo zanim stało sie to tak uciążliwe żeby szukać usterki to mój brat wpakował sie w busa i zabił auto grrr
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Nie 31 Mar 2013, 12:18
Temat postu:

Re: ( Hyundai Elantra ) autko czasem nie odpala/problem z anteną immo


przykręć antenkę do masy sam. Laughing
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 31 Mar 2013, 12:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Beatriche

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Hyundai Elantra, 1.6, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Kwi 2013, 19:30
Temat postu:

No i stało się - szczęście w nieszczęściu


Nawiązując do wcześniej opisanego problemu, jechałam sobie 190 (bo się troszku spieszyłam do lekarza) i wracając zaczęły mi na postoju (światła, pasy, rondo) falować obroty, tak na 2 tyś, myślę co jest??? i przed rondem autko zgasło Very HappyVery Happy na popych nie udało się, choć próbowałam ze 4-ry razy:/ Więc jedyne co mi zostało to autko na bok i tel po lawetę z asistans. Pan z lawety po 40 minutach już był, wziął kluczyki i autko odpaliło bez problemów Very Happy śmiechu warte-ładna wtopa. Potem mówię mu po krótce co się działo z autem, ten nie zwlekając poradził mi elektromechanika za ludzkie pieniądze. Cokolwiek to miało znaczyć - odstawiłam temu mechanikowi autko. Dwa dni potem już wszystko naprawione. I co się okazało. Gdzieś głębiej w komputerze było dużo błędów, wszystkie dotyczyły czujnika położenia wału korbowego. To zostało wymienione (350 oryginał, 120 zamiennik). Błędy pokasowane, kluczyki jeszcze raz zakodowane. Autko póki co chodzi:) Koszt: 450 zł i bezcenny uśmiech Very Happy POZDRAWIAM
Powrót do góry
gadu-gadu
Justa1985

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sławno
Posiadane auto: hyundai, elantra ,sedan,1,6,2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Paź 2013, 20:48
Temat postu:

problemy z odpalaniem auta


witam, od 4 tyg jestem posiadaczka elantry, ale od jakiegoś tygodnia zaczęły się problemy z odpalaniem, pokazywała się kontrolka check kontrolki immo nie ma, po 4 próbach odpala -zwłaszcza rano sa problemy mam komuterek kasuje błędy ale co kilka dni pojawia się znowu problem, znajomy mechanik powiedział że trzeba wymienić immobilizer , inny że katalizator, jutro zrobie znowu komuterek i sprawdzę kody bo już mam dość porannych męczarni z autem , doradźcie kobiecie Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Elantra ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Elantra »

Opinie o samochodach Hyundai Elantra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Elantra ) Porady, problemy techniczne


Hyundaii30

66 580

2021r.

57 760 km

mazowieckie

Hyundaii30

18 900

2008r.

220 132 km

mazowieckie

Hyundaii30

32 900

2012r.

224 000 km

śląskie

Hyundaii40

37 900

2012r.

234 000 km

śląskie

Hyundaii30

17 500

2011r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System