Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Sonata ) Piszczenie dochodzące z okolic kokpitu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Sonata ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebamilan

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KNURÓW/GLIWICE
Posiadane auto: HYUNDAI SONATA NF 2,4GLS 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 20:24
Temat postu:

Piszczenie dochodzące z okolic kokpitu


Od miesiąca jestem posiadaczem Sonatki NF 2,4 GLS r2005, jestem bardzo zadowolony z autka jest super wyciszone i od paru dni pojawiło się delikatne piszczenie dochodzące z okolic kokpitu, jest to bardzo denerwujące zwłaszcza że silnik jest prawie niesłyszalny w kabinie. Myślałem że to niedokręcona plastikowa osłona pod nogami od strony pasażera ale po dokręceniu nadal piszczy , nie wiem wyłączyłem nawiew też piszczy. Jeżeli samochód się nagrzeje w środku mam wrażenie że problem jakby zanika jak jest zimny to jest intensywniejszy albo jak najadę na nierówność na drodze też zapiszczy ... może ktoś pomoże? Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
imprar

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): kłodzko
Posiadane auto: sonata 3.0 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Mar 2013, 11:41
Temat postu:

Re: ( Hyundai Sonata ) Piszczenie dochodzące z okolic kokpitu


Jeżeli poszczenie nie znika przy wyłaczonym nawiewach i zmianie na cykl nawiewu wewnętrznego, jest uzależnione od temperatury i słychać na wybojach przyczyny szukał bym gdzieś przy wylocie wydechu z silnika kiedy jest właczony to tam elementy sie telepią i po nagrzaniu staja sie bardziej elastyczne to słychać mniej. Chodź jednak można jeszcze raz sprawdzić te nawiewy może jest jakaś nie szczelność i nawet jak wyłaczysz to i tak powietrze wpada. sprawdz na cyklu obiegowym może będzie różnica.

Jeżeli to żadna z tych rzeczy nasłuchuj rolki przy pasku i przypatrz sie czy jakaś nie ma śladów otarcia o inny element.
Równie dobrze może być to pasek do wymiany a tylko jest wrażenie że to piszczenie jest w środku kokpitu.

Jak zlokalizujesz przyczynę to podziel sie tym na forum sam jestem ciekawy co to naprawdę jest
Powrót do góry
sebamilan

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KNURÓW/GLIWICE
Posiadane auto: HYUNDAI SONATA NF 2,4GLS 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Mar 2013, 18:00
Temat postu:

Re: ( Hyundai Sonata ) Piszczenie dochodzące z okolic kokpitu


Problem zlokalizowany, przyczyną okazała się sparciała górna guma na prawiej kolumnie mc pherson, jest ona przykryta i dokręcona metalowym "talerzem" który minimalnie wystaje ponad wytłoczenie w karoserii jeżeli częsci są ok, w tej uszkodzonej ten talerz poprostu zcierał się z wytłoczeniem w karoserii bo nie wyatawal tylko był na równo. Znajomy po otwarciu maski odrazu zuważył różnice w ułożeniu tych "talerzy"po odkreceniu prawego zobaczyliśmy uszkodzoną gumę.
Zamówiłem w autoryzowanym serwisie Hyundai koszt takiej gumy 52zl.
dzięki za pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Sonata ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Sonata »

Opinie o samochodach Hyundai Sonata - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Sonata ) Porady, problemy techniczne


HyundaiIONIQ

63 900

2018r.

126 200 km

mazowieckie

Hyundaii30

29 900

2017r.

356 000 km

kujawsko-pomorskie

Hyundaiix35

41 500

2013r.

200 000 km

lubelskie

HyundaiTucson

79 800

2019r.

117 000 km

małopolskie

HyundaiTucson

89 300

2018r.

167 975 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System