Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Sonata ) Piszczenie dochodzące z okolic kokpitu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Sonata ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebamilan

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KNURÓW/GLIWICE
Posiadane auto: HYUNDAI SONATA NF 2,4GLS 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 20:24
Temat postu:

Piszczenie dochodzące z okolic kokpitu


Od miesiąca jestem posiadaczem Sonatki NF 2,4 GLS r2005, jestem bardzo zadowolony z autka jest super wyciszone i od paru dni pojawiło się delikatne piszczenie dochodzące z okolic kokpitu, jest to bardzo denerwujące zwłaszcza że silnik jest prawie niesłyszalny w kabinie. Myślałem że to niedokręcona plastikowa osłona pod nogami od strony pasażera ale po dokręceniu nadal piszczy , nie wiem wyłączyłem nawiew też piszczy. Jeżeli samochód się nagrzeje w środku mam wrażenie że problem jakby zanika jak jest zimny to jest intensywniejszy albo jak najadę na nierówność na drodze też zapiszczy ... może ktoś pomoże? Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
imprar

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): kłodzko
Posiadane auto: sonata 3.0 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Mar 2013, 11:41
Temat postu:

Re: ( Hyundai Sonata ) Piszczenie dochodzące z okolic kokpitu


Jeżeli poszczenie nie znika przy wyłaczonym nawiewach i zmianie na cykl nawiewu wewnętrznego, jest uzależnione od temperatury i słychać na wybojach przyczyny szukał bym gdzieś przy wylocie wydechu z silnika kiedy jest właczony to tam elementy sie telepią i po nagrzaniu staja sie bardziej elastyczne to słychać mniej. Chodź jednak można jeszcze raz sprawdzić te nawiewy może jest jakaś nie szczelność i nawet jak wyłaczysz to i tak powietrze wpada. sprawdz na cyklu obiegowym może będzie różnica.

Jeżeli to żadna z tych rzeczy nasłuchuj rolki przy pasku i przypatrz sie czy jakaś nie ma śladów otarcia o inny element.
Równie dobrze może być to pasek do wymiany a tylko jest wrażenie że to piszczenie jest w środku kokpitu.

Jak zlokalizujesz przyczynę to podziel sie tym na forum sam jestem ciekawy co to naprawdę jest
Powrót do góry
sebamilan

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KNURÓW/GLIWICE
Posiadane auto: HYUNDAI SONATA NF 2,4GLS 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Mar 2013, 18:00
Temat postu:

Re: ( Hyundai Sonata ) Piszczenie dochodzące z okolic kokpitu


Problem zlokalizowany, przyczyną okazała się sparciała górna guma na prawiej kolumnie mc pherson, jest ona przykryta i dokręcona metalowym "talerzem" który minimalnie wystaje ponad wytłoczenie w karoserii jeżeli częsci są ok, w tej uszkodzonej ten talerz poprostu zcierał się z wytłoczeniem w karoserii bo nie wyatawal tylko był na równo. Znajomy po otwarciu maski odrazu zuważył różnice w ułożeniu tych "talerzy"po odkreceniu prawego zobaczyliśmy uszkodzoną gumę.
Zamówiłem w autoryzowanym serwisie Hyundai koszt takiej gumy 52zl.
dzięki za pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Sonata ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Sonata »

Opinie o samochodach Hyundai Sonata - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Sonata ) Porady, problemy techniczne


Hyundaii30

42 900

2014r.

121 334 km

kujawsko-pomorskie

Hyundaii20

24 900

2015r.

197 000 km

małopolskie

Hyundaikona

59 500

2019r.

36 100 km

wielkopolskie

HyundaiSanta Fe

18 900

2006r.

263 250 km

lubelskie

HyundaiSanta Fe

17 900

2005r.

231 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System