Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Lantra ) Wymiana silnika na własną rękę Lantra J1 1.5 GLS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Lantra ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LaMaKrosno

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Hyundai Lantra 1.5 GLSi '93
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Gru 2012, 20:41
Temat postu:

Wymiana silnika na własną rękę Lantra J1 1.5 GLS


Witam. Właśnie mam w drodze silnik do mojej landrynki.
Poprzedni z powodów naturalnych "zmarł" miał przejechane 378.564 km.
Pytanie moje jest następujące:
Czy posiada ktoś wiedzę jak we własnym zakresie wymontować silnik, od czego zaczać by było najłatwiej itp.

Silnik, który mi idzie jest identyczny 1.5 na wtrysku z 94 roku (mój był z 93) tylko wymontowany z mitsubishi colt.

Proszę o podpowiedzi, jesli ktoś już miał do czynienia z takim demontażem i montażem.
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Wto 18 Gru 2012, 22:15
Temat postu:

Re: ( Hyundai Lantra ) Wymiana silnika na własną rękę Lantra J1 1.5 GLS


to te same silniki Laughing silnik do góry ze skrzynią Laughing potem przezbrajasz Exclamation wymień rozrząd i sprzęgło Exclamation
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
LaMaKrosno

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Hyundai Lantra 1.5 GLSi '93
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Gru 2012, 23:02
Temat postu:

Re: ( Hyundai Lantra ) Wymiana silnika na własną rękę Lantra J1 1.5 GLS


Zgadza się silnik ten sam, jedynie co gość zrobił przy nim to odciążone koło zamachowe i wtryski od 1.8, ale myślę, że założę swoje ze starego silnika.
W moim silniku robiłem rozrząd we wrześniu, więc myślę, że śmiało będę mógł wymienić z mojego silnika.
Tylko jest jeden "tyci tyci" Smile problem...
nie mam garażu ani mocowania żeby podwiesić silnik i tu ppojawia się problem i pytanie:
Czy wygodniej wyjąć ze skrzynią? (bo lżej napewno nie)
Czy jeśli odkręcę skrzynię i dolne mocowanie (sanki) silnika, to czy uda się wyjąć dołem?
Czy jest możliwość odkręcenia przedniego pasa, żeby ew. silnik wyciągnąć do przodu?

A i tak przy okazji, jeśli już miałbym tylko opcję wyjęcia do góry ze skrzynią, to jak wyjąć półośki?

Przepraszam, za tyle pytań, ale to nie cienki (którego znałem na pamięć) i nie chcę niczego sp....yć, bo narazie cieniusio z kasą, a cztery kółka na zimę się przydadzą.
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Sro 19 Gru 2012, 00:34
Temat postu:

Re: ( Hyundai Lantra ) Wymiana silnika na własną rękę Lantra J1 1.5 GLS


półośki na wielo wypuście Exclamation od dołu to ciężko będzie Idea przodu całkiem nie zdejmiesz belka:!: rolke możesz swoją lecz pasek kup nowy Exclamation nie wiem czy ten silnik co kupujesz to dobry pomysł Question
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
LaMaKrosno

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Hyundai Lantra 1.5 GLSi '93
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 19 Gru 2012, 11:16
Temat postu:

Re: ( Hyundai Lantra ) Wymiana silnika na własną rękę Lantra J1 1.5 GLS


Z tym silnikiem od colta, to było tak, że gość ma nowiutką głowicę, wszystkie zawory i tłoki etc, nowe przejechane na nich ok 1500 km, udokumentowane, podzwoniłem po serwisach, w których gość robił ten silnik.
Miał być dla niego, ale po drodze trafił mu się 3 litrowy od sonaty i kupił tamten.

Koło zamachowe odciążył, bo samochód jeździł w rajdach KJS, wtryski i chipbox też dodaje, ale ja tego używał nie będę, bo mi auto potrzebne do normalnej jazdy. Myślę więc, że jak głowica itp nowe, to powinienem ze 2 lata pojeździć, rocznie robię ok 30-35 kkm może posłuży, a jak nie to będę "rogaczem" Wink

Może jestem sentymentalny, ale moja landrynka służy mi 4-ty rok, do silnika zaglądałem tylko jak zminiałem olej i paski nic więcej, dlatego ją "kocham"

Teraz, jak ma padnięty silnik, to trochę ją dopieszczam, dostała nowe zawieszenie, progi choć były jeszcze ok, to też wymieniłem, tylko serducho jej muszę włozyć.
Pomyślicie pewnie, że głupieję na punkcie staruszki, ale co zrobić, jedni kochają psy inni komputery, a ja tę czerwoną skorupkę.
Wcześniej miałem różne auta, (od malucha przez 125p i passata b3, do cc700 z AISANEM - ten gaźnik jest najleppszy jaki miałem wbrew opiniom) ale Lantra choć ma 19 lat jest super i w wersji DeLux (wszystko oprócz klimy).

Dlatego chcę przy niej porobić, szkoda mi jej złomować i dlatego proszę właśnie o pomoc (w formie pisemnej) przy wymianie silnika.

leiden jeśli półośki są na wielowpuście tzn mogę je poprostu wyjąć po zdjęciu zabezpieczenia?
Czy wtedy muszę zmienić uszczelniacze?
Olej pewnie też wycieknie ze skrzyni?
Czy jeśli "pod maską" rozkręcę cały silnik to skrzynia może zostać w aucie?
Pytam, bo ze starego silnika już nic nie będzie, wiięc przyszło mi do głowy, by go porozkręcać na elementy pierwsze Smile a skrzynię biegów zostawić.
Jeśli tak bym zrobił to czy będzie wielki problem ze wsadzeniem silnika jak będzie skrzynia w aucie?

Dzięki leiden za poświęcony czas i cierpliwość Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 19 Gru 2012, 11:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
LaMaKrosno

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Hyundai Lantra 1.5 GLSi '93
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 19 Gru 2012, 16:08
Temat postu:

Re: ( Hyundai Lantra ) Wymiana silnika na własną rękę Lantra J1 1.5 GLS


Narazie idzie gładko, największy problem jest z zapieczonymi śrubami na "portkach" i poduszką boczną silnika (nakrętka 19)
Robię fotki, więc może dla potomnych jakiś tutek powstanie. Może akurat znajdzie się drugi zapaleniec tego fajnego auta, jakiś amator.
Zdecydowałem również, że starego silnika nie wyrzucę, a będę próbował doprowadzić do stanu fabrycznego, łącznie z przetoczenieniem cylindrów.

No i udało się i to bardzo łatwo:
- rozbroiłem silnik
- odkręciłem kolektor ssący i wydechowy
- odkręciłem mocowania poduszek
- odkręciłem skrzynię biegów
- zakręciłem do bloku silnika 4 haki do zapięcia linek do podnoszenia
- z bratem wzięliśmy rurę metalową
- stojąc przed samochodem silnik przesunęliśmy w prawo i we dwóch dźwignęliśmy na rurze do góry.

Morał z tego taki, że większość tu piszących z duperelkiem jedzie do machera. A doradzić w zakresie wymiany H4 w reflektorze każdy potrafi.

Wyjęcie silnika zajęło w sumie ok 3 godziny, założenie teoretycznie 2x dłużej zejdzie.
I nikt mi nie powie, że silnik na kanale trzeba wyjmować.
I również nie trzeba wydzierać ze skrzynią biegów.
Wychodzi na to, że sam demontaż jest równie prosty jak w cinquecento.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Sro 19 Gru 2012, 23:32
Temat postu:

Re: ( Hyundai Lantra ) Wymiana silnika na własną rękę Lantra J1 1.5 GLS


olej ze skrzyni spuść Exclamation jak delikatnie wyjmiesz i włożysz półośki to uszczelniacze mogą zostać Exclamation według mnie to za mało miejsca aby wyjąć i włożyć sam silnik Idea Powodzenia Very Happy
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
LaMaKrosno

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Hyundai Lantra 1.5 GLSi '93
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 20 Gru 2012, 00:06
Temat postu:

Re: ( Hyundai Lantra ) Wymiana silnika na własną rękę Lantra J1 1.5 GLS


Olej ze skrzyni wypompowałem, kupiłem nowiutki, ale odziwo, olej który spuściłem był koloru złotego i przejrzysty, aż mnie zdziwiło, bo ja przez 4 lata nie myślałem o oleju w skrzyni, a poprzzedni właściciel chyba też nie.
Auto dostało nieraz po garach, na A4 nawet 190 szło przez kilkadziesiąt km, myślałem, że będzie jakiś glut czarny, a tu jak nowy...


Dziś od rana bawiliśmy się z montażem silnika, trochę problemów sprawiło nasunięcie go na wałek skrzyni biegów, ale po 4-tej probie udało się gładko.
Tylko pojawił się problem...
...jak były te cholerne wężyki od podciśnienia podłączone?
Ma ktoś foto lub schemat?
Powrót do góry
LaMaKrosno

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Hyundai Lantra 1.5 GLSi '93
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 22 Gru 2012, 13:48
Temat postu:

Re: ( Hyundai Lantra ) Wymiana silnika na własną rękę Lantra J1 1.5 GLS


Oto Krótki Tutek nt. wymiany silnika G4DJ

1. Odłączamy akumulator!
2. Rozbrajamy silnik, wszystkie wtyczki elektryczne odłączamy od wtrysków, czujników, silnika.
3. Przewody cieczy chłodzącej odłączamy od silnika i elementów silnika.
4. Odkręcamy poduszkę boczną silnika i z łapę mocującą silnik do poduszki.
5. Demontujemy pompę wspomagania i alternator oraz aparat zapłonowy.
Teraz znów montujemy łapę boczną silnika i poduszkę boczną.
6. Okręcamy kolektor ssący (cały) UWAGA! przy odłączaniu przewodu paliwowego od listwy wtrysków należy uważać, bo jest w nim ciśnienie wytworzone przez pompę!!! Nie palić w tym czasie!!!
7. Odkręcamy kolektor wydechowy łącznie (dwururka może zostać)
8. Odkręcamy skrzynię od silnika, trzeba również odkręcić rozrusznik.
9. Odkręcamy poduszkę tylną i przednią od sanek klucze 14. (poduszki od silnika odkręciamy kiedy wyciągnięty będzie silnik.
10. Podwieszamy silnik lub podstawiamy odpowiedniej wysokości klockiem pod miskę olejową.
11. Teraz ponownie demontujemy boczne mocowanie silnika i zsuwamy silnik w prawo, tak by wyszedł ze skrzyni. Można pomóc sobie szerokim płaskim śrubokrętem przy zsuwaniu silnika ze skrzyni.
12. Wyciągamy silnik z komory.

Monaż silnika
1. Silnik uzbrajamy w poduszki przednią i tylną.
2. Montujemy alternator oraz pompę wspomagania, zakładając paski (Koło pasowe pompy wspomagania trzeba ustawić znakami. Są znaki na kole pasowym i na obudowie pompy)
3. Wkładamy silnik do komory i nasuwamy na skrzynię, jeśli stawia opór, to wykręcamy świece z silnika i kręcimy kołem zamachowym, tak by wałek trafił na skrzynię.
4. Przykręcamy 4 śruby skrzyni biegów żeby złapały silnik i dociągamy do wyczucia oporu.
5. Jeśli silnik ze skrzynią zeszły się na łączeniu, przukręcamy boczne mocowanie poduszki silnika.
6. Lewarem lub podnośnikiem podnosimy silnik, tak, by boczna poduszka weszła na swoje miejsce i mocujemy boczną poduszkę silnika.
Możemy ją już dokręcić na stałe.
7. Przykręcamy tylną poduszkę silnika do sanek.
8. Przykręcamy przednią poduszkę silnika do sanek.
9. Teraz montujemy węże wodne i tylne czujniki silnika.
10. Dokręcamy pozostałe śruby skrzyni biegów oraz rozrusznik.
11. Montujemy kolektor ssący.
12. Montujemy aparat zapłonowy.
13. Montujemy kolektor ssący.
14. Uzbrajamy silnik, bo zostało nam uzbrojenie góry silnika, wszystko wcześniej zamontowane powinno być właśnie przed zakręceniem kolektora ssącego!
15. Sprawdzamy czy wszystko zostało podłączone. Podciśnienia, przewody, kable.
16. Montujemy akumulator.
17. Przekręcamy kluczyk w stacyjce w pozycję III na ok 10 sekund (zaświecenie kontrolek i uruchomienie pompy paliwa)
18. Czynność powtarzamy 3-4 razy. Powinny się odpowietrzyć wtryski.

Jesli wszystko zostało poprawnie wykonane powinien odpalić za pierwszym razem.
Całkowity demontaż i montaż silnika w domowych warunkach w dwie osoby bez obijania się, powinien zająć 1 dzień. Oczywiście jeśli posiadamy wszystko co nam potrzebne, sprawne nie sparciałe węże paliwowe, powietrza (podciśnienia) oraz uszczelki.

Warto robić dla Siebie fotki, w razie gdybyśmy mieli mieć później zgadkę, co gdzie było.

Teraz wiem, że wymiana silnika w Lantrze jest prościejsza niż wymiana silnika w CC700 z AISANEM
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Lantra ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Lantra »

Opinie o samochodach Hyundai Lantra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Lantra ) Porady, problemy techniczne

19) Rdza »

Hyundaiix20

37 900

2015r.

152 000 km

mazowieckie

Hyundaiix35

35 900

2010r.

279 000 km

mazowieckie

HyundaiSanta Fe

18 900

2006r.

263 250 km

lubelskie

Hyundaii10

13 900

2009r.

87 000 km

śląskie

Hyundaii40

57 900

2017r.

170 904 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System