Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Accent ) Accent II 1,5 benzyna 12V spadek mocy, check engine



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Accent ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chmiel0304

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Hyundai, Accent II, LC, 1.5 benzyna, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Maj 2012, 20:43
Temat postu:

Accent II 1,5 benzyna 12V spadek mocy, check engine


Witam,
Mam problem z Hyundai Accent II 2004 rok, silnik 1.5 benzyna. Od jakiegoś czasu zauważyłem w samochodzie dziwne objawy polegające na spadku mocy, szarpaniu i dławieniu podczas przyspieszania oraz nierówną pracę silnika, którą widać na obrotomierzu i czuć w drganiach całego samochodu. Poza tym zapala się średnio raz na tydzień "Check Engine" który świeci przez trzy dni i gaśnie. Po tygodniu znów się zapala i gaśnie po 2-3dniach. Dodatkowo spod samochodu na zimnym silniku i postoju (zaraz po odpaleniu) przez kilka sekund dobiegają dziwne stuki z okolic baku po czym przestają i po kolejnym „wystygnięciu” i odpaleniu samochodu znów się pojawiają. Wszystkie powyższe objawy występują bardzo nieregularnie, czasami samochód zachowuje się normalnie, wchodzi na obroty, jest dynamiczny, a czasami trudno nim ruszyć. Wymieniłem świece, kable zapłonowe, filtry, olej. Samochód był diagnozowany na komputerze raz stwierdzono "zbyt bogatą mieszankę", a raz "mieszankę za ubogą" innym razem „błąd położenia przepustnicy”, jeszcze innym „brak błędów”. Po wykryciu tych błędów w serwisie była czyszczona przepustnica oraz układ wtryskowy - nie pomogło.
Co to może być? Może ktoś miał podobne problemy?
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Czw 24 Maj 2012, 00:10
Temat postu:

Re: ( Hyundai Accent ) Accent II 1,5 benzyna 12V spadek mocy, check engine


Może przypchany katalizator Exclamation Idea
Powrót do góry
WicePrezes

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Hyundai Accent 1.5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Cze 2012, 19:08
Temat postu:

Re: ( Hyundai Accent ) Accent II 1,5 benzyna 12V spadek mocy, check engine


Może sonda lambda jest uszkodzona i podaje złe parapetry związane z dawkowaniem paliwa
_________________
Naprawa Remonty i Malowanie Skuterów Motorowerów Cross-ów Quadów
Powrót do góry
gadu-gadu
chmiel0304

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Hyundai, Accent II, LC, 1.5 benzyna, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 21:27
Temat postu:

Re: ( Hyundai Accent ) Accent II 1,5 benzyna 12V spadek mocy, check engine


sonda jest chyba ok., komputer pokazał prawidłową pracę sondy - idealna sinusoida na wydruku z diagnostyki, a co do zapchanego katalizatora to można to jakoś sprawdzić bez jego demontażu?
Powrót do góry
WicePrezes

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Hyundai Accent 1.5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 21:11
Temat postu:

( Hyundai Accent ) Accent II 1,5 benzyna 12V spadek mocy, ch


W moim Hyundaiu również 1.5B 2004r dzieją się takie dziwne rzeczy do tego wzrosło strasznie spalanie i na obroty się powoli wkręca, tak jak by pracował na wszystkie cylindry ale miał o polowe mniej mocy
_________________
Naprawa Remonty i Malowanie Skuterów Motorowerów Cross-ów Quadów
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 21:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chmiel0304

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Hyundai, Accent II, LC, 1.5 benzyna, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Gru 2012, 18:11
Temat postu:

Re: ( Hyundai Accent ) Accent II 1,5 benzyna 12V spadek mocy, check engine


Witam, udało mi się zlokalizować uszkodzony czujnik ciśnienia powiatrza przy przepustnicy (są dwa - jeden z nich był uszkodzony). Faktycznie po wyjęciu go i dokładnemu sprawdzeniu ewidentnie się zacinał co skutkowało dławieniem się silnika, spadkiem obrótów na biegu jałowym, szarpaniem i ogólnie spadkiem mocy. Po wymianie na nowy wszystkie te problemy zniknęły (koszt wymiany wraz z robocizną 400zł). Odnośnie mojego dziwnego stukania z okolic baku na 95% winny jest układ evap (system odparowywania spalin) byłem z tym w ASO i prosiłem aby dokładnie do niego zajrzeli, mechanik jednak podpiął komputer do samochodu sprawdził układ mówiąc że wszystko jest ok. Stuki jak były tak były, wyeliminowałem je całkowicie luzując troche korek wlewu paliwa. (mam już nawyk że po tankowaniu i dokręceniu korka wlewu paliwa, pół obrotu w tył i po problemie Smile) Generalnie wszystkie złe objawy ustąpiły poza zapalającą się od czasu do czasu kontrolką "check". Skoro żaden mechanik nie chciał mi pomóc tylko kasował za kolejne podpięcie samochodu do komputera, kupiłem na allegro kabel do diagnozy za 50zł i sam sobie kasuje zapalający się "check". Świcąca kontrolka check z moich obserwacji nie ma już wpływu na parametry samochodu w tym moc i spalanie, a jak sie tylko zapali to w domu po pracy na 10min z laptopem i kablem do samochodu, kusuje i na kolejne 3-4tygodnie spokój. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zjechałem większość mechaników w swoim mieście i nikt nie chciał mi rzetelnie pomóc tylko kasować za podpięcie samochodu do kompa - cóż trzeba sobie jakoś radzić samemu Smile
Powrót do góry
chmiel0304

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Hyundai, Accent II, LC, 1.5 benzyna, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Kwi 2013, 23:55
Temat postu:

Re: ( Hyundai Accent ) Accent II 1,5 benzyna 12V spadek mocy, check engine


Witam czytelników.
Mój problem po niespełna roku wreszcie udało mi się rozwiązać.
Wszystkiemu winien był układ evap. Jego zadaniem jest filtrowanie szkodliwych dla środowiska oparów paliwa i kierowanie ich do komory spalania. Mechanik doradził mi jego demontaż twierdząc że tak naprawdę układ ten na nie wiele się przydaje a tylko zamula silnik. Tak też zrobiłem, evap zdemontowany - samochód momentalnie odżył, zrobił się dynamiczny, mocniejszy, trzyma obroty no i koniec z check'iem. Sprawdzałem również czy demontaż układu nie ma negatywnych skutków - wszystko jest ok., spalanie w normie, spaliny z rury wydechowej też.
Jeśli ma ktoś problem z podobnymi objawami do moich to polecam poza sprawdzeniem świec, kabli WN i filtrów przyjrzeć się dobrze układowi evap, zlokalizowany on jest za tylnym lewym kołem pod plastikową osłoną.
Powrót do góry
Mikoczako

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Hyunday Accent II 1.5 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Wrz 2015, 22:33
Temat postu:

Re: ( Hyundai Accent ) Accent II 1,5 benzyna 12V spadek mocy, check engine


Witam.
Jak usunąć EVAP?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Accent ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Accent »

Opinie o samochodach Hyundai Accent - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Accent ) Porady, problemy techniczne


Hyundaii30

42 900

2016r.

143 000 km

mazowieckie

Hyundaiix20

37 900

2015r.

152 000 km

mazowieckie

Hyundaii40

41 900

2014r.

156 535 km

mazowieckie

Hyundaiix35

49 900

2014r.

110 000 km

mazowieckie

Hyundaii30

14 990

2010r.

213 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System