Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Santa Fe ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rugolek

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Santa Fe 2,2 crdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Sty 2012, 09:06
Temat postu:

Ogrzewanie


Podczas jazdy jest wszystko OK, auto rozgrzewa się normalnie i grzeje jak zwariowane, natomiast przy dłuższym postoju ogrzewanie powoli przestaje grzać aż do zera. Przy postoju po 2 min. leci zimne powietrze. Diagnozy słyszałem już różne - zapchana nagrzewnica, zawieszony termostat, zapowietrzony układ itp. Może ktoś miał podobną usterkę.
Powrót do góry
melchior71

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,0 CRDI '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 12:57
Temat postu:

Re: ( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie


Miałem coś podobnego.W czasie jazdy leciało letnie (nie ciepłe)powietrze z nawiewów.W czasie postoju praktycznie zimne.Kiedy trzymałem silnik na wyższych obrotach na postoju(ok 2,500 obr) powietrze było letnie ,kiedy zwalniałem gaz temperatura spadała prawie do minimum.Tak jak ktoś Ci doradzał -miałem częściowo zapchaną nagrzewnicę.Po wymianie ,kiedy silnik się zagrzeje (ok 2,5-3 km)temperatura trzyma się między kropeczkami na wskaźniku.Santa Fe ma dużą chłodnicę-dużo płynu chłodzącego,ale jeśli termostat jest sprawny dość szybko się płyn zagrzewa ale ciężko jest przegrzać sanciaka Wink
_________________
jest też Matrix 1,5 CRDI
Powrót do góry
gadu-gadu
longer81

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): belgia
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,2 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 19:11
Temat postu:

Re: ( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie


Czesc - tutaj sie podepne z moim problemikiem - u mnie grzeje cala prawa polowa autka , a lewa strona kierowcy nie grzeje ( leci prawie zimne powietrze ) , czy macie na to jakas rade ? Dodam tylko ze jak kupilem autko , nie bylo plynu w zbiorniczku wyrownawczym , czy mozmiwe jest zapowietrzenie tylko jednej strony ogrzewania ? Dolalem plynu oczywiscie . Sorry za pisownie ale nie posiadam polskiej klawiatury , a wiec bedzie z bykami .
Powrót do góry
melchior71

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,0 CRDI '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 19:57
Temat postu:

ogrzewanie


To co piszesz raczej jest niemożliwe.bardziej stawiał bym na zablokowanie którejś klapki która reguluje kierunek przepływu powietrza.Nie ma podziału na lewą i prawą stronę .Albo grzeje albo nie. Żeby to sprawdzić to jest sporo rozbierania Sad
_________________
jest też Matrix 1,5 CRDI
Powrót do góry
gadu-gadu
longer81

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): belgia
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,2 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 20:09
Temat postu:

Re: ( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie


Hmmmmmmm - a jednak jest morzliwe , po stronie kierowcy nie leci cieple powietrze , strona prawa jest ok , grzeje jak nalezy i jest to cala strona kierowcy , czyli nawiew na szybe , centralnie do srodka auta i na nogi .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 20:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
melchior71

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,0 CRDI '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 21:01
Temat postu:

Re: ( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie


Może rura doprowadzająca powietrze jest rozgałęziona na dwie strony i tam tkwi problem?Nie wiem jak dokładnie jest zbudowany mechanizm regulacji kierunku przepływu powietrza (nawiewu)mnie nagrzewnice wymieniał kolega który na co dzień pracuje w serwisie hyundai-a ale wydaje mi się że właśnie tu będzie problem - coś się nie otwiera albo odwrotnie.
_________________
jest też Matrix 1,5 CRDI
Powrót do góry
gadu-gadu
longer81

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): belgia
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,2 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 21:20
Temat postu:

Re: ( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie


Jesli sie dostane do przyczyny sprobuje ja naprawic , jesli nie to na razie po prostu zamykam nawiew zeby nie dmuchalo zimnym powietrzem jesli musze rano zagrzac autko , jak bedzie jeszcze jakis pomysl to piszcie , ja bede probowal. Dzieki .
Powrót do góry
longer81

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): belgia
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,2 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Paź 2013, 20:45
Temat postu:

Re: ( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie


A wiec pisze bo morze sie komus przyda - znalazlem usterke , okazalo sie ze silniczek po stronie kierowcy padl ( silniczek puszczajacy ciepla temperature przez nawiewy str.kierowcy , dzisiaj go wyciagnolem i dla sprawdzenia , czy to jeszcze cos sie nie stalo z pradem ktory do niego dochodzi , podpiolem go pod kabelek ktory doprowadza prad do ogrzewania str.pasazera i tez nie dziala ( str.pasazera oczywiscie dziala bez problemow ) na razie ustawilem ciegno tak zeby bylo otwarte i grzalo caly czas , chyba ze zamkne nawiewy bezposrednio na desce , zostaje mi tylko kupno takiego silniczka i zamontowanie na miejsce starego ( zepsutego ).


P.S - czy morze jest mozliwosc zalanczania fotek w postach , bo nie wiem , a moglo by sie przydac .
Powrót do góry
patruu

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Santa Fe 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Paź 2015, 12:17
Temat postu:

Ogrzewanie na nogi


Witam, ostatnio mam problem z ogrzewaniem na nogi, wydaje mi się że z roku na rok grzeje co raz mniej. Macie może pomysł co może być przyczyną? Reszta nawiewów działa poprawnie.
Powrót do góry
norbi913008

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Hyundai Santa fe 2.4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Gru 2021, 16:00
Temat postu:

Brak ciepłego nadmuchu na wolnych obrotach. Santa fe 2003r


Witam. Autko to Santa fe 2.4 bp/LPG 2003r. Mam problem z ogrzewaniem. Sytuacja wygląda następująco. Na wolnych obrotach nawiew zaczyna dmuchać zimnym powietrzem. Utrzymując obroty około 2 tys temperatura się podnosi aż do znacznie ciepłego. Zauważyłem również że gdy nadmuch pracuje na maxa mimo większych obrotów temperatura powietrza jest mniejsza. A gdy nawiew nastawiony jest na 2 bieg temperatura jest wyższa oczywiście przy 2 tys obrotów silnika. Węże przy chłodnicy gorące oczywiście dolny dopiero po otwarciu termostatu. Węże od nagrzewnicy tak samo ciepłe. Wstaznik temperatury podnosi się do środka i tak trzyma. Wentylator normalnie startuje zbijając temperature. Zauważyłem że węże od nagrzewnicy są dość miękkie spokojnie ścianę je dwoma palcami.
Powrót do góry
norbi913008

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Hyundai Santa fe 2.4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2021, 21:33
Temat postu:

Re: Brak ciepłego nadmuchu na wolnych obrotach. Santa fe 2003r


norbi913008 napisał:
Witam. Autko to Santa fe 2.4 bp/LPG 2003r. Mam problem z ogrzewaniem. Sytuacja wygląda następująco. Na wolnych obrotach nawiew zaczyna dmuchać zimnym powietrzem. Utrzymując obroty około 2 tys temperatura się podnosi aż do znacznie ciepłego. Zauważyłem również że gdy nadmuch pracuje na maxa mimo większych obrotów temperatura powietrza jest mniejsza. A gdy nawiew nastawiony jest na 2 bieg temperatura jest wyższa oczywiście przy 2 tys obrotów silnika. Węże przy chłodnicy gorące oczywiście dolny dopiero po otwarciu termostatu. Węże od nagrzewnicy tak samo ciepłe. Wstaznik temperatury podnosi się do środka i tak trzyma. Wentylator normalnie startuje zbijając temperature. Zauważyłem że węże od nagrzewnicy są dość miękkie spokojnie ścianę je dwoma palcami.


Naprawdę nikt nie pomoże dobrą radą ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Santa Fe ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Santa Fe »

Opinie o samochodach Hyundai Santa Fe - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Santa Fe ) Porady, problemy techniczne


Hyundaii30

42 900

2014r.

121 334 km

kujawsko-pomorskie

Hyundaii40

49 300

2016r.

161 344 km

podkarpackie

Hyundaii30

56 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

Hyundaii30

17 500

2011r.

220 000 km

śląskie

Hyundaiix35

45 900

2014r.

185 219 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System