Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Santa Fe ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rugolek

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Santa Fe 2,2 crdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Sty 2012, 09:06
Temat postu:

Ogrzewanie


Podczas jazdy jest wszystko OK, auto rozgrzewa się normalnie i grzeje jak zwariowane, natomiast przy dłuższym postoju ogrzewanie powoli przestaje grzać aż do zera. Przy postoju po 2 min. leci zimne powietrze. Diagnozy słyszałem już różne - zapchana nagrzewnica, zawieszony termostat, zapowietrzony układ itp. Może ktoś miał podobną usterkę.
Powrót do góry
melchior71

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,0 CRDI '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 12:57
Temat postu:

Re: ( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie


Miałem coś podobnego.W czasie jazdy leciało letnie (nie ciepłe)powietrze z nawiewów.W czasie postoju praktycznie zimne.Kiedy trzymałem silnik na wyższych obrotach na postoju(ok 2,500 obr) powietrze było letnie ,kiedy zwalniałem gaz temperatura spadała prawie do minimum.Tak jak ktoś Ci doradzał -miałem częściowo zapchaną nagrzewnicę.Po wymianie ,kiedy silnik się zagrzeje (ok 2,5-3 km)temperatura trzyma się między kropeczkami na wskaźniku.Santa Fe ma dużą chłodnicę-dużo płynu chłodzącego,ale jeśli termostat jest sprawny dość szybko się płyn zagrzewa ale ciężko jest przegrzać sanciaka Wink
_________________
jest też Matrix 1,5 CRDI
Powrót do góry
gadu-gadu
longer81

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): belgia
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,2 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 19:11
Temat postu:

Re: ( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie


Czesc - tutaj sie podepne z moim problemikiem - u mnie grzeje cala prawa polowa autka , a lewa strona kierowcy nie grzeje ( leci prawie zimne powietrze ) , czy macie na to jakas rade ? Dodam tylko ze jak kupilem autko , nie bylo plynu w zbiorniczku wyrownawczym , czy mozmiwe jest zapowietrzenie tylko jednej strony ogrzewania ? Dolalem plynu oczywiscie . Sorry za pisownie ale nie posiadam polskiej klawiatury , a wiec bedzie z bykami .
Powrót do góry
melchior71

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,0 CRDI '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 19:57
Temat postu:

ogrzewanie


To co piszesz raczej jest niemożliwe.bardziej stawiał bym na zablokowanie którejś klapki która reguluje kierunek przepływu powietrza.Nie ma podziału na lewą i prawą stronę .Albo grzeje albo nie. Żeby to sprawdzić to jest sporo rozbierania Sad
_________________
jest też Matrix 1,5 CRDI
Powrót do góry
gadu-gadu
longer81

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): belgia
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,2 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 20:09
Temat postu:

Re: ( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie


Hmmmmmmm - a jednak jest morzliwe , po stronie kierowcy nie leci cieple powietrze , strona prawa jest ok , grzeje jak nalezy i jest to cala strona kierowcy , czyli nawiew na szybe , centralnie do srodka auta i na nogi .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 20:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
melchior71

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,0 CRDI '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 21:01
Temat postu:

Re: ( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie


Może rura doprowadzająca powietrze jest rozgałęziona na dwie strony i tam tkwi problem?Nie wiem jak dokładnie jest zbudowany mechanizm regulacji kierunku przepływu powietrza (nawiewu)mnie nagrzewnice wymieniał kolega który na co dzień pracuje w serwisie hyundai-a ale wydaje mi się że właśnie tu będzie problem - coś się nie otwiera albo odwrotnie.
_________________
jest też Matrix 1,5 CRDI
Powrót do góry
gadu-gadu
longer81

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): belgia
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,2 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2013, 21:20
Temat postu:

Re: ( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie


Jesli sie dostane do przyczyny sprobuje ja naprawic , jesli nie to na razie po prostu zamykam nawiew zeby nie dmuchalo zimnym powietrzem jesli musze rano zagrzac autko , jak bedzie jeszcze jakis pomysl to piszcie , ja bede probowal. Dzieki .
Powrót do góry
longer81

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): belgia
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2,2 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Paź 2013, 20:45
Temat postu:

Re: ( Hyundai Santa Fe ) Ogrzewanie


A wiec pisze bo morze sie komus przyda - znalazlem usterke , okazalo sie ze silniczek po stronie kierowcy padl ( silniczek puszczajacy ciepla temperature przez nawiewy str.kierowcy , dzisiaj go wyciagnolem i dla sprawdzenia , czy to jeszcze cos sie nie stalo z pradem ktory do niego dochodzi , podpiolem go pod kabelek ktory doprowadza prad do ogrzewania str.pasazera i tez nie dziala ( str.pasazera oczywiscie dziala bez problemow ) na razie ustawilem ciegno tak zeby bylo otwarte i grzalo caly czas , chyba ze zamkne nawiewy bezposrednio na desce , zostaje mi tylko kupno takiego silniczka i zamontowanie na miejsce starego ( zepsutego ).


P.S - czy morze jest mozliwosc zalanczania fotek w postach , bo nie wiem , a moglo by sie przydac .
Powrót do góry
patruu

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Santa Fe 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Paź 2015, 12:17
Temat postu:

Ogrzewanie na nogi


Witam, ostatnio mam problem z ogrzewaniem na nogi, wydaje mi się że z roku na rok grzeje co raz mniej. Macie może pomysł co może być przyczyną? Reszta nawiewów działa poprawnie.
Powrót do góry
norbi913008

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Hyundai Santa fe 2.4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Gru 2021, 16:00
Temat postu:

Brak ciepłego nadmuchu na wolnych obrotach. Santa fe 2003r


Witam. Autko to Santa fe 2.4 bp/LPG 2003r. Mam problem z ogrzewaniem. Sytuacja wygląda następująco. Na wolnych obrotach nawiew zaczyna dmuchać zimnym powietrzem. Utrzymując obroty około 2 tys temperatura się podnosi aż do znacznie ciepłego. Zauważyłem również że gdy nadmuch pracuje na maxa mimo większych obrotów temperatura powietrza jest mniejsza. A gdy nawiew nastawiony jest na 2 bieg temperatura jest wyższa oczywiście przy 2 tys obrotów silnika. Węże przy chłodnicy gorące oczywiście dolny dopiero po otwarciu termostatu. Węże od nagrzewnicy tak samo ciepłe. Wstaznik temperatury podnosi się do środka i tak trzyma. Wentylator normalnie startuje zbijając temperature. Zauważyłem że węże od nagrzewnicy są dość miękkie spokojnie ścianę je dwoma palcami.
Powrót do góry
norbi913008

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Hyundai Santa fe 2.4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2021, 21:33
Temat postu:

Re: Brak ciepłego nadmuchu na wolnych obrotach. Santa fe 2003r


norbi913008 napisał:
Witam. Autko to Santa fe 2.4 bp/LPG 2003r. Mam problem z ogrzewaniem. Sytuacja wygląda następująco. Na wolnych obrotach nawiew zaczyna dmuchać zimnym powietrzem. Utrzymując obroty około 2 tys temperatura się podnosi aż do znacznie ciepłego. Zauważyłem również że gdy nadmuch pracuje na maxa mimo większych obrotów temperatura powietrza jest mniejsza. A gdy nawiew nastawiony jest na 2 bieg temperatura jest wyższa oczywiście przy 2 tys obrotów silnika. Węże przy chłodnicy gorące oczywiście dolny dopiero po otwarciu termostatu. Węże od nagrzewnicy tak samo ciepłe. Wstaznik temperatury podnosi się do środka i tak trzyma. Wentylator normalnie startuje zbijając temperature. Zauważyłem że węże od nagrzewnicy są dość miękkie spokojnie ścianę je dwoma palcami.


Naprawdę nikt nie pomoże dobrą radą ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Santa Fe ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Santa Fe »

Opinie o samochodach Hyundai Santa Fe - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Santa Fe ) Porady, problemy techniczne


HyundaiTucson

77 900

2017r.

103 970 km

mazowieckie

HyundaiTucson

96 900

2019r.

52 000 km

wielkopolskie

Hyundaii30

19 999

2008r.

96 000 km

warmińsko-mazurskie

HyundaiElantra

89 900

2021r.

17 850 km

kujawsko-pomorskie

Hyundaii40

36 300

2012r.

174 093 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System