Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Marea po wystrzale



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gugu2000

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: FIAT MAREA Weekend 1.6 16V ELX 97r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 29 Kwi 2008, 12:45
Temat postu:

Marea po wystrzale


Witam serdecznie wszystkich,
mam pytanie jakie czynności nalezałoby wykonać po wystrzale gazu w aucie co można zrobić samemu??

Sytuacja wyglądała tak, że jadąc po trasie autem wystrzelił gaz zrywając klape antywybychową która się gdzies potoczyła itd..
kupiłem nową załozyłem na rure miedzy filtrem powietrza a silnikiem, jest inna niż poprzednia gdyż jest na śruby , a nie na opaske jak poprzednia, dokręciłem i trzyma,

tylko teraz pytania bo:
rura na której jest klapa jest delikanie pod katem co powoduje że klapka odstaje czyli jest uchylona na około 2mm czy ma to wpływ na nierówną prace silnika? bo przy zamkniętej silnik pracuje tak samo,
a problem z którym sie borykam to nierówna praca silnika na gazie na wolnych obrotach czyli jak np jest na biegu jałowym, to odczucie jest takie jakby rzucało silnikem jak sie da delikatnie gazu to zaczyna równo pracować czyli o jakies 200 -300 obr/min więcej,
faktycznie po wystrazle tylko założyłem kalpę nie robiłem żadnej regulacji i przejechałem już sporo bo ze 2tys km od wystrzału i poza tym jest ok,
czy należłoby jechać na regulację czy może to wina silnika krokowego gazu czy czegoś jeszcze, bo przed wystrzałem auto na gazie pracowało cicho równo i delikatnie jak na benzynie, instalacja Lovato napewno nie sekwencja więcej chyba nie wiem o instalacji bo kupiłem auto 2 mies temu i przejechałem ponad 4tyś km bez problemu,
proszę o pomoc wasze sugestie napewno bedą dla mnie cenną wskazówką
pozdrawiam.
Powrót do góry
kristof85s

Dyskutant



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 54

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Kwi 2008, 15:37
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Marea po wystrzale


Witam!!! u mnie w bravie jak strzelił to się przestawił i palił 20 litrów gazu na 100km i to po trasie!!! pojechałem na regulacje i rzeczywiście okazało się że był bardzo rozregulowany!!! ustwili i chodzi dobrze!!! Podjedz do gazownika!!! jak przed strzałem chodził dobrze to na pewno musisz go teraz tylko wyregulować i po problemie!!! pozdrawiam!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Nie 04 Maj 2008, 15:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Marea po wystrzale


nie wiem kto ci wsadził to badziewie. Do tego silnika nadaje się TYLKO instalacja sekwencyjna inaczej to seria problemów i wielkie nieporozumienie. Efektem będzie ciągła frustracja i opinia że LPG to lipa.
Powrót do góry
Przemo_Marea

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Maryśka Weekend 1.6 16v / CC Sporting
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Maj 2008, 07:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Marea po wystrzale


pawelw napisał:
nie wiem kto ci wsadził to badziewie. Do tego silnika nadaje się TYLKO instalacja sekwencyjna inaczej to seria problemów i wielkie nieporozumienie. Efektem będzie ciągła frustracja i opinia że LPG to lipa.


Witam.

Nie rozumiem dlaczego miałaby się nie nadawać do tego silnika? W mojej maryśce jest fabryczna instalacja (dokumenty z fabryki i montazu itp) i nie jest to sekwencja. Jeżeli jest dobrej jakości i się dba o nią i osprzęt silnika to nie ma prawa się nic dziać.

Pzdr
_________________
Czemu się psująąąąąą????
Powrót do góry
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Pią 16 Maj 2008, 11:34
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Marea po wystrzale


-wiecej pali
-problemy z wystrzałami
-ciezko to ustawic
-fiat ZALECA do tego silnika TYLKO sekwencje
-papiery moga byc lewe.


Ostatnio zmieniony przez pawelw dnia Pon 19 Maj 2008, 13:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 16 Maj 2008, 11:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Przemo_Marea

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Maryśka Weekend 1.6 16v / CC Sporting
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Maj 2008, 15:25
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Marea po wystrzale


pawelw napisał:
-wiecej pali
-problemy z wystralami
-ciezko to ustawic
-fiat ZALECA do tego silnika TYLKO sekwencje
-papiery moga byc lewe.


Napisałes że papiery mogą być lewe, cóż tak może byc tylko po co?
A co do reszty nie zgodzę się z Tobą bo "jak się dba to sie problemów nie ma:)" A co do zaleceń producenta: może być każda instalacja a nie tylko sekwencja. Rozumiem że ktoś Cię naciągnął na taki wydatek, ale nie jest on potrzebny. Pzdr
_________________
Czemu się psująąąąąą????
Powrót do góry
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Pon 19 Maj 2008, 13:09
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Marea po wystrzale


Ja tam o moje auto się nie boję. Wielu na tym forum potwierdzi opinię że do tego silnika nadaje się tylko wtrysk sekwencyjny inaczej to same problemy.
Widzę że po prostu kupiłeś sobie problem. Smile Niestety "jak sie dba to problemów nie ma" nie odnosi się do tego silnika z taką instalacją przejedź 40 tyś to się niemiło przekonasz.

A co do papierów ? lewa instalacja "fabryczna" daje okazję do zrobienia kogoś jajko kto się nie zna na danym modelu.

Zresztą twoja sprawa co kupiłeś.
Powrót do góry
Przemo_Marea

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Maryśka Weekend 1.6 16v / CC Sporting
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Maj 2008, 07:41
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Marea po wystrzale


Zgadzam się co do tego że moja sprawa co kupiłem. Zastanawia mnie jednak jedna sprawa: dlaczego jak kupowałem Fiata to słyszałem: psują sie strasznie, dziadostwo, złom itd itp... a jednak nie jest najgorzej... a teraz słysze ze na gazie bez sekwencji to juz w ogóle katastrofa...Moją Maryśką przejechałem już parenascie tysięcy km i nie wiem co to za problem z gazem (no 40 tys nie zrobiłem ale czekam co sie stanie po 40 - może wybuchnie??) cóż upieram sie że są to bzdury z sekwencją ale każdy (nawet ten co przepłacił) ma swoje zdanie. A co do fabrycznego montażu - w mojej instrukcji obsługi jest dział poświęony LPG, może poprzedni właściciel dodrukował i to w języku włoskim?? (sprawdzałem w innych - takiego czegos nie ma). Pzdr "znawców" Laughing Laughing
_________________
Czemu się psująąąąąą????
Powrót do góry
gugu2000

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: FIAT MAREA Weekend 1.6 16V ELX 97r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 29 Maj 2008, 15:20
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Marea po wystrzale


Witam ponownie,
prosiłem o poradę i tak naprawdę regulacjia wystarczyła,
co do dyskusji co lepsze co gorsze to moje zdanie jest nastepujące:
instalacja została załozona w 2005r kosztowała około 1500pln z robotą, przejechałem na niej już 70tys km i poza wymianami świec oleju, raz przewodów wysokiego napiecia i 2 przeglądch i regulacjach instalacji gazowej jaką zalecała firma instalująca gaz (przeglądy i regulacje były grats) nic nie było robione Surprised
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaikona

59 500

2019r.

36 100 km

wielkopolskie

Hyundaii30

63 900

2022r.

47 000 km

mazowieckie

HyundaiElantra

89 900

2021r.

17 850 km

kujawsko-pomorskie

HyundaiTucson

77 300

2017r.

136 063 km

podkarpackie

HyundaiTucson

24 700

2008r.

131 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System