Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai Santa Fe ) Błąd P1405 Temperatura w układzie recyrkulacji spalin (EGR)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Santa Fe ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MFoxSokrates

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4WD (Disel)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 01:13
Temat postu:

Błąd P1405 Temperatura w układzie recyrkulacji spalin (EGR)


Witam,
pojawia mi się taki błąd:
Nieprawidłowe temperatury w układzie recyrkulacji spalin (EGR)

Pojawił się jakiś miesiąc temu (a autko mam już od 4 miesięcy).
Być może występował prędzej ale jako błędy oczekujące które są kasowane jeśli nie występują w kolejnej jeździe.
Miesiąc temu jechałem na trasie 100km i akurat zatrzymałem się na stacji w połowie drogi - po czym błąd wyskoczył jak byłem już u celu podróży. Co ciekawe już tego samego dnia lampka MIL nie paliła się ciągle tylko przy odpalaniu 1 raz mrugała po czym paliła się na stałe (Tego dnia parę razy odpalałem samochód). Na drugi dzień po wystąpieniu problemu lampka w ogóle przestała świecić. Oczywiście kod błędu P1405 cały czas istnieje, tylko nie pali się lampka. Prawdopodobnie w 3 kolejnych cyklach jazdy problem ten nie wystąpił więc lampka zgasła.

Niedawno znowu jechałem w trasę 100km i na miejscu sprawdziłem sobie kody błędów i znowu ten sam błąd tylko w błędach oczekujących (prawdopodobnie dlatego że nigdzie po drodze się nie zatrzymywałem i błąd nie miał okazji zaistnieć w 2 cyklach jazdy). Zauważyłem że błąd prawdopodobnie występuje gdy kręcę silnik na wysokie obroty ~ 4000 RPM

Ponieważ jest tak że przeważnie jeżdżę spokojnie w granicach do 3000 RPM ale zdarza mi się wcisnąć mocniej pedał gazu (zwłaszcza na trasach). Błąd już wcześniej mógł występować w błędach oczekujących (Lampka MIL się nie pali) po czym przy jeździe spokojnej był usuwany z pamięci gdyż problem się nie pojawiał. I nikt o tym nawet nie wiedział że coś takiego występuje.

Samochód który posiadam już przy zakupie był z chipowany i ma podniesione parametry, sprawdzałem to nawet u siebie w jednej z lepszych firm zajmujących się chipami JeTronik'u i jakiś tam wielkich problemów nie było.

Smile I teraz pytanie:
Czy przy podniesionych parametrach silnika, może taki błąd/problem występować i się tym zbytnio nie przejmować?
Czy może mimo wszystko nie powinien ten błąd/problem występować i jechać z tym na serwis i szukać problemu.
Znajomi mi mówili że być może trzeba przeczyścić/ wymienić zawór EGR.
Samochód ma przejechane 70 tyś km (Disel).

Co o tym sądzicie?
_________________
Pozdrawiam,
Sokrates
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai Santa Fe ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Hyundai Santa Fe »

Opinie o samochodach Hyundai Santa Fe - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai Santa Fe ) Porady, problemy techniczne


Hyundaii40

56 900

2018r.

113 000 km

mazowieckie

Hyundaii10

33 300

2014r.

72 733 km

podkarpackie

Hyundaiix35

38 900

2010r.

178 820 km

śląskie

Hyundaii30

66 580

2021r.

57 760 km

mazowieckie

Hyundaiix35

42 900

2011r.

155 483 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System