Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Toledo 1.6 - na gazie na wolnych obrotach gaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Black LPG

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Toledo 1.6 LPG- 94
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 12:34
Temat postu:

Toledo 1.6 - na gazie na wolnych obrotach gaśnie


Witam kolegów .Mam tolka 94 1,6 1F .Użytkuje go na gazie, jakieś 3 lata.Do tej pory w zimie, nie było problemu.Zaczeło śię w tym roku, ale do tematu .A mianowicie, problem jest nastepujący, gdy odpalam w temperaturze minusowej na benzynie i po 2 tysiącach przełaczam na gaz, gasnie a nigdy do tej pory nigdy tak nie było .Gdy sie auto troche nagrzeje jest ok.Ale dodam ze tolek nie chce pracować tylko na wolnych po zapaleniu, bo gdy go trzymam po wyzej 2 tys to rano chodzi na gazie .Wymieniłem już kable, świece ,palucha ,kopułke czyśćiłem.I jeszcze jedno, mam na weżu silniczek krokowy, jak go odłącze to sie nic nie dzieje.Poddajcie jakoś wskazówkę.Dodam jeszcze że,spalanie jest ok, i ciagnie należycie bez szarpnięć.
_________________
Kto pyta nie bładzi Very Happy
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 13:17
Temat postu:

Tolek 1.6 problem z gazem


Witam skoro po odłączeniu silniczka nic się nie dzieje to może on jest przyczyną bo odpowiada on właśnie za wolne obroty.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
Black LPG

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Toledo 1.6 LPG- 94
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 13:28
Temat postu:

Re: Tolek 1.6 problem z gazem


NED napisał:
Witam skoro po odłączeniu silniczka nic się nie dzieje to może on jest przyczyną bo odpowiada on właśnie za wolne obroty.


Ale czy można go jakoś wyczyścić .A może tylko wymiana wchodzi w grę
_________________
Kto pyta nie bładzi Very Happy
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 13:41
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Toledo 1.6 - na gazie na wolnych obrotach gaśnie


Przyczyną nie jest silniczek krokowy tylko reduktor.
Zebral się w nim mazut który jest gęsty przy niskich temperaturach a dodatkowo trzymają go sztywne membrany.
Do póki wszystko nie osiągnie odpowiedniej temperatury to nie będzie pracować poprawnie.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Toomekk6

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Seat Toledo II 1,9TDI 2000r. / Ford Mondeo 2.0 TDDi 2002r.
Piwa: 8/6
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 14:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Toledo 1.6 - na gazie na wolnych obrotach gaśnie


michal72 dobrze napisał. Skoro gaz masz 3 lata to przydałoby się zrobić mały remoncik reduktorka:)
Nie wiem jak z cenami kompletów naprawczych (tj, membran, uszczelek i innych [cenzura]ół) ale coś kolo 60zł powinno kosztować. Robota wcale nie jest trudna. Jak jakieś doświadczenie masz to możesz śmiało się pobawić.
Na internecie jest dużo instrukcji, fotorelacji, filmików z naprawy reduktora(parownika).
Kolega w Vectrze B też miał objawy popsutego reduktora tylko u niego bardziej opłacało się nowy. Bo zestaw naprawczy ponad 90zł a reduktor nowy znalazł za 120zł i to na miejscu w swoim mieście.

Pozdrawiam, Tomek:)
Życzę Wesołych Świąt, szerokości i przyczepności:)
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 14:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Black LPG

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Toledo 1.6 LPG- 94
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 16:05
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Toledo 1.6 - na gazie na wolnych obrotach gaśnie


Dzięki koledzy popatrze i sprawdze ten reduktor
_________________
Kto pyta nie bładzi Very Happy
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 18:40
Temat postu:

Tolek 1.6 problem z gazem


No koledzy może i dobrze doradzają tyle że po trzech latach to troszkę za szybko ja przejeździłem na gazie siedem lat i nie miałem takich objawów .A objawem zanieczyszczonego reduktora nie jest nie równa praca silnika i gaśnięcie auta tylko muszę teraz przejechać sześć siedem kilometrów zanim przełączy się na gaz. Tak że jednak obstawiał bym silnik krokowy .Pytanko jeszcze autko masz na jedno-punkcie czy wielo i jaka instalacja.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
Toomekk6

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Seat Toledo II 1,9TDI 2000r. / Ford Mondeo 2.0 TDDi 2002r.
Piwa: 8/6
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 22:10
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Toledo 1.6 - na gazie na wolnych obrotach gaśnie


właśnie z tymi reduktorami różnie może być...

W Oplu Kadecie miałem 6 lat zwykły gaz. Chodził te 6 lat cały czas na gazie, może z 2-3 razy przełączony był na benzynę i żadnych problemów. A kumpel po ponad roku miał problemy.
Powrót do góry
gadu-gadu
Black LPG

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Toledo 1.6 LPG- 94
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 01:42
Temat postu:

Re: Tolek 1.6 problem z gazem


NED napisał:
No koledzy może i dobrze doradzają tyle że po trzech latach to troszkę za szybko ja przejeździłem na gazie siedem lat i nie miałem takich objawów .A objawem zanieczyszczonego reduktora nie jest nie równa praca silnika i gaśnięcie auta tylko muszę teraz przejechać sześć siedem kilometrów zanim przełączy się na gaz. Tak że jednak obstawiał bym silnik krokowy .Pytanko jeszcze autko masz na jedno-punkcie czy wielo i jaka instalacja.

Mam jedno punktowy wtrysk a instalacja parownik elpigaz z elektrozaworem na parowniku. Dodatkowo elektrozawor lovato z filtrem . A z tym silnikiem to moze być to ponieważ on na obrotach chodzi tylko wolnych gaśnie puki trochę się nie nagrzeje.
_________________
Kto pyta nie bładzi Very Happy
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 02:02
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Toledo 1.6 - na gazie na wolnych obrotach gaśnie


Silnik krokowy nie ma nic do temperatury szczególnie po trzech latach użytkowania.

Jedyne co może mieć wpływ to reduktor.
Jeżeli chcesz się przekonać to wstaw ręczną regulację zamiast silniczka.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Black LPG

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Toledo 1.6 LPG- 94
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 10:53
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Toledo 1.6 - na gazie na wolnych obrotach gaśnie


michal72 napisał:
Silnik krokowy nie ma nic do temperatury szczególnie po trzech latach użytkowania.

Jedyne co może mieć wpływ to reduktor.
Jeżeli chcesz się przekonać to wstaw ręczną regulację zamiast silniczka.


Tylko dlaczego jak odłaczam wtyczke to nic sie nie dzieje.I skoro to jest reduktor to dlaczego jak trzymam 1500 obrotów chodzi na gazie a gdy tylko spadna to gasnie .Nawet dzisiaj gdy przy -13 zapaliłem chodził na gazie zaraz tylko nie na wolnych .A jest możliwość żeby w mieszalniku tez były otwory pozatykane .Silnik krokowy po wymontowaniu i wykreceniu go do maksymalnego zamkniecia po w montowaniu do auta wraca do pozycji maksymalnego otwacia i taki pozostaje czy ciepły czy zimny.
_________________
Kto pyta nie bładzi Very Happy
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 11:40
Temat postu:

Tolek 1.6 problem z gazem


Jeśli zaraz po odpaleniu przełącza się na gaz to raczej na pewno reduktor nie jest zasyfiony.Nie zgodzę się z tobą michał72 że tylko reduktor może mieć wpływ natomiast masz rację co do silniczka i temperatury.Kiedy wymieniałeś filtr gazowy?
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
Black LPG

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Toledo 1.6 LPG- 94
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 14:11
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Toledo 1.6 - na gazie na wolnych obrotach gaśnie


Filtr gazowy nie ma jeszcze 10 tysiecy ale sprawdzałem go jest tam czysto tak samo filtr powietrza jest czysty .Zobacze jak ostygnie auto czy silnik krokowy przymknał sie czy nie .Bo to raczej pewnie to działa podobnie do termostatu jak masz go otwartego cały czas to zima niezbyt miła w aucie.Jeszcze nie miałem takiego problemu z gazem.
_________________
Kto pyta nie bładzi Very Happy
Powrót do góry
Black LPG

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Toledo 1.6 LPG- 94
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 14:29
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Toledo 1.6 - na gazie na wolnych obrotach gaśnie


Panowie dodam że jak były temperatury ostatnio plusowe +3 lub+4 odpalałem na gazie i chodził na wolnych .
_________________
Kto pyta nie bładzi Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaiix20

35 900

2013r.

132 327 km

śląskie

HyundaiSanta Fe

18 900

2006r.

263 250 km

lubelskie

Hyundaiix35

52 900

2013r.

169 125 km

warmińsko-mazurskie

Hyundaii10

9 900

2008r.

142 000 km

wielkopolskie

HyundaiTucson

71 800

2018r.

146 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System