Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Na PB na wolnych obrotach auto nie macy/na gazie okey



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
metuszalech

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie Zdrój
Posiadane auto: zafira 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Paź 2010, 22:47
Temat postu:

Na PB na wolnych obrotach auto nie macy/na gazie okey


Mam problem z ruszaniem na zimnym silniku, auto zamula i pracuje jakby na 3 gary .Po rozgrzaniu, lub przełączeniu na gaz jest O.K.Dwa razy miałem poprawiane przez elektryka parametry i jakiś czas było w miarę dobrze.Elektryk powiedział że to inst. gaz. rozmontowuje system, czy to możliwe?Zafira 1.8.Gdyby nie to że auto wraca do normy po regulacji to myślałbym że problemem są wtryskiwacze, a tak nie wiem co robić.Pomocy !
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sob 23 Paź 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Na PB na wolnych obrotach auto nie macy/na gazie okey


Instalacja gazowa przesuwa adaptacje w komputerze benzynowym.
Masz pecha bo niewiele wyszło tych sterowników (większość współpracuje z LPG).
Niestety problem nie jest prosty do rozwiązania bo nawet idealne doregulowanie składu mieszanki niewiele pomaga.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
metuszalech

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie Zdrój
Posiadane auto: zafira 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Paź 2010, 20:48
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Na PB na wolnych obrotach auto nie macy/na gazie okey


Czy zmiana sterownika załatwi sprawę i czy można dostać używane ?Ile kosztuje sterownik?
Powrót do góry
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 22:40
Temat postu:

BLM


Trzeba sprawdzić adaptację blm, zresetować (np.opel scaner), wyregulować instalację lpg i będzie po problemie.
Nie słyszałem aby jakiś opel nie mógł współpracować z lpg. czasem problem jest w jakimś uszkodzonym elemencie lpg. Miałem kilka przypadków bardzo małego , wręcz ciężko dostrzegalnego przypadku podlewania gazem i to powodowało rozjeżdżanie map benzyny, np zabrudzony reduktor może wężykiem podciśnienia ( nie zawsze jest to zauważalne ) podlewać minimalnie gazem. W ostatnim miesiącu miałem 2 przypadki rozjeżdżania map z tego powodu - rzecz miała miejsce po ok 12tys km na gazie.
Trzeba drążyć temat i znaleźć przyczynę. Exclamation
_________________
W210 E200K Pb+LPG

Pkt.22
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaii30

57 640

2019r.

39 800 km

mazowieckie

Hyundaii30

22 900

2021r.

220 000 km

lubelskie

Hyundaii10

16 900

2012r.

133 000 km

mazowieckie

Hyundaii30

32 900

2012r.

224 000 km

śląskie

HyundaiTucson

92 300

2019r.

63 248 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System