Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Panda 1.1 + LPG - jaki maxymalny przebieg zanotowaliście ???



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 15:57
Temat postu:

Panda 1.1 + LPG - jaki maxymalny przebieg zanotowaliście ???


Mam Pandę 1.1 2004 r. + LPG (montowany fabrycznie, włoska instalacja). Aktualnie przejechałem 100 tys km. Leję dobry olej Elf Excellium 5 W 40. Wymiana oleju co 15 tys. Czytałem o trwałości tych silników... jednak zastanawiam się ile maxymalnie da się nim przejechać bez remontu ??? Podobno są sprawdzone jeszcze z Seicento... Na razie jeździ super (jak na 54 konie oczywiście) ale jaki przebieg te silniki wytrzymują ???
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
dewas

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Jazzunia
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Sty 2008, 13:49
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Panda 1.1 + LPG - jaki maxymalny przebieg zanotowaliście ???


Ja mam pande 1.1 2003/2004 LPG tez oryginalna instalacja, ale wlewam mobil 1, bo on jest zalecany do Fiata. Przejechane mam 85tys. i narazie zadnej awarii nie mialem. Naprawde fajnie sie jezdzi tym autkiem, 0 problemow zima z odpalaniem, szybko sie nagrzewa Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
like_t

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: marea 1.8 elx LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lut 2009, 20:18
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Panda 1.1 + LPG - jaki maxymalny przebieg zanotowaliście ???


powiem szczerze - ponad 250tys przebiegu przez 3lata w firmowej pandzie 1.1LPG bez poważnej usterki silnika(wymiana rozrusznika to najpoważniejsza naprawa) dodam ze firmowa panda była bardzo katowana i nie oszczędzana w pracy... ciekawostka-nawet olej nigdy nie był wymieniany na nowy-tak jakoś się złożyłoWink co do napraw to najczęściej wymieniane były elementy zawieszenia przedniego(amory, końcówki, itp) i dość często klocki hamilcowe. do dzisiejszego dnia stan silnika owej pandy określam na dobry. jezdzi aż miło. pozdr!
Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 08:46
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Panda 1.1 + LPG - jaki maxymalny przebieg zanotowaliście ???


like_t napisał:
powiem szczerze - ponad 250tys przebiegu przez 3lata w firmowej pandzie 1.1LPG bez poważnej usterki silnika(wymiana rozrusznika to najpoważniejsza naprawa) dodam ze firmowa panda była bardzo katowana i nie oszczędzana w pracy... ciekawostka-nawet olej nigdy nie był wymieniany na nowy-tak jakoś się złożyłoWink co do napraw to najczęściej wymieniane były elementy zawieszenia przedniego(amory, końcówki, itp) i dość często klocki hamilcowe. do dzisiejszego dnia stan silnika owej pandy określam na dobry. jezdzi aż miło. pozdr!


Rozumiem że olej był uzupełniany Wink Aktualnie mam 136 tys. przejechane i już przestałem się obawiać o trwałość silnika Wink Dalej leję Elf Excellium 5 W 40. Ostatnio wymieniałem korpus przepustnicy - miałem "falujące" obroty na luzie. Myślę że zaletą tych silników jest ich prostota i to, że nie są "wyżyłowane". Dlatego tak długo wytrzymują.
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
Hawker

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 131

Posiadane auto: Fiat Panda FIRE1.1 SOHC/2 MPI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 14:39
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Panda 1.1 + LPG - jaki maxymalny przebieg zanotowaliście ???


Proponuję żeby rozróżniać osprzęt np. rozrusznik, od samego silnika. Wink Tak właśnie jest jak przytoczył Vitor Belfort, moc z pojemności, jeden wałek rozrządu w głowicy, 5 podpór, wszystkie mechanizmy bardzo uproszczone. Nie ma się co zepsuć. A rodzina faktycznie wywodzi się z końca lat 80tych. Smile Choć są chyba nawet troszkę młodsze aniżeli bazowy projekt silników Lancera Evolution. Smile
_________________
"Można jeździć szybko i bezpiecznie oraz wolno i niebezpiecznie"- Sobiesław Zasada

toprally.net
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 14:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dewas

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Jazzunia
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 12:29
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Panda 1.1 + LPG - jaki maxymalny przebieg zanotowaliście ???


Mnie pyknęło 117tyś. Wymieniam olej regularnie nic poza tym. Obroty mi nadal falują, ale przepustnicy narazie nie zamierzam wymieniać. Wiosną ją przeczyszczę.
Powrót do góry
gadu-gadu
Tajfun

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 + LPG 2004 Active
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lis 2009, 19:38
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Panda 1.1 + LPG - jaki maxymalny przebieg zanotowaliście ???


Mnie wskoczyło 145 tysi i mam małe problemy z pracą na paliwie a tak do tej pory to wzór konspekt.
Powrót do góry
endi_1980

Dyskutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 rok 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Lis 2009, 23:40
Temat postu:

Obroty


Witam. Mi obroty jałowe falują, a instalacji gazowej nie mam więc nie koniecznie bym wiązał falowanie obrotów z instalacją gazową. Po prostu chyba taki urok tych aut. Ja nic z tym nie robię bo w zasadzie nie przeszkadza mi ze od czasu do czasu silnik wejdzie na nieco wyższe obroty jałowe. Byle nie gaśnie Smile
Powrót do góry
suchy1968

Czytelnik



Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnów
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 11:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Panda 1.1 + LPG - jaki maxymalny przebieg zanotowaliście ???


Ja mam już 130 i chodzi jak marzenie pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


HyundaiTucson

84 800

2018r.

157 000 km

śląskie

Hyundaii30

56 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

Hyundaii30

14 990

2008r.

214 000 km

wielkopolskie

Hyundaii10

9 900

2008r.

142 000 km

wielkopolskie

Hyundaii30N

93 300

2019r.

80 291 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System