Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Hyundai ) pony 1.3 91 r alternator problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
msitarek2

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamienna Góra
Posiadane auto: HYUNDAI PONY 1.3 91r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 18:44
Temat postu:

pony 1.3 91 r alternator problem


witam mam ponego 1.3 91 r zepsuł mi się alternator a mianowicie jakaś śrubka się odkreciła i podczas pracy alternatora zniszczyła uzwojenie. Chodzi o dobranie nowego mój alternator jest firmy MANDO 65 amper ale problem jest z podłączeniem ponieważ oprucz śruby gdzie przykręcony jest przewód prądowy jest gniazdo gdzie przychodzą przewody wzbudzenia są dwa na kazdym napięcie 5,5V ale i tu jest problem w jeden z przewodów przecinając go poprzedni własciciel wpioł jakiś modul elektr. Po rozmontowaniu alternatora okazało się że przewód od tego modułu jest wlutowany do drugiej szczotki. Chcąc kupić nawet używany alternator wszędzie jest pokazane tylko to gniazdo na te dwa cienkie przewody a nie widać żadnego zewnętrznego wpiętego przewodami do alternatora modułu.Czy to może być zewnętrzny regulator napięcia.Czy mogę zastosować alternator od modelu 1.5 75 amper.Proszę pomużcie
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 20:17
Temat postu:

Re: ( Hyundai ) pony 1.3 91 r alternator problem


Tłumaczenie elektryki na odległość jest ciężkie. Jak masz cierpliwość, to może się uda.
Do auta możesz włożyć każdy który będzie pasował mechanicznie. Najlepiej żeby miał regulator w alternatorze, bo wtedy gruby, kabelek do kontrolki ładowania i tyle wystarczy żeby alternator pracował. Ten drugi cienki, to nie wiem do czego. Może masz obrotomierz od alternatora ? A może przy tej wtyczce masz gdzieś oznaczenia (np D+) Pewnie ten moduł to zamotany regulator zewnętrzny, ale na stówę trudno powiedzieć.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
msitarek2

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamienna Góra
Posiadane auto: HYUNDAI PONY 1.3 91r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 21 Lut 2014, 00:45
Temat postu:

hyundai pony 1,3 91R problem


też tak wymyślilem ponieważ to oznaczenie na przewodzie ktury zasila jedną z szczotek jest D ale od nigo tak jagby z powodu braku takzw przejścia na drugim zcisku ( konektorku) do drugiej ze szczotek ktura jest zasilona przes pułksiężyc plastikowy od strony zacisku ktury po sory rozwaleniu przezemnie miał jakąś płytkę elektro. w sobię co sugeruje na regulator napięcia aco pozatym idzie jego ominięcie i zastosowanie zewnętrznego ps takie cos jak ja mam wpięte możesz znalezć na zdjęciu na tablicy choć to pewnie zablokują z dopiskiem alternator hyundai pony
Powrót do góry
msitarek2

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamienna Góra
Posiadane auto: HYUNDAI PONY 1.3 91r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 21 Lut 2014, 01:48
Temat postu:

hyundai ponu1.3 91r problem


jeszcze powiem że wyczytałem że ten drugi przewud napiecia wzbudzenia na drugą z szczotek może to być zdublowne napięcie z żaruweczki tak na wszelki wypadek jak by sie przepaliła żeby było napięcie wzbudzenia
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 21 Lut 2014, 09:11
Temat postu:

Re: ( Hyundai ) pony 1.3 91 r alternator problem


D + to w oznaczeniach był zazwyczaj przewód do kontrolki ładowania, choć czasem w dziwniastych alternatorach było inaczej. Z tego wynika, że było motane. To do dzieła Very Happy Jak by co, to pisz.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Lut 2014, 09:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
msitarek2

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamienna Góra
Posiadane auto: HYUNDAI PONY 1.3 91r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 22 Lut 2014, 02:08
Temat postu:

hyundai pony 1.3 alternator problem


jeszcze nie kupiłem alternatora bo niewiedziałem jaki ale myślę że na dniach coś zamuwie z neta i myślę żeby go podłączyć tak jak fabryka przewiduje czyli fpinam tą wtyczkę z dwoma przewodami a to dziwne ustrojstwo odepnę przewód w miejscu gdzie był rozizolowany i wpięty był ten moduł izoluję gruby przew na śrubę i zobaczymy.Mam jeszcze raz prożbę poniewaz dużo i dobre oferty są na alternator od 1.5 75 amper czy jeśli ty niewiesz na 100 to może ktoś wie czy będzie pasował do mojego ponego 1.3 a mam przypomnę 65 amper chodzi też o montaz mechaniczny wielkość rostaw uchwytów itp.pozdrawiam
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sob 22 Lut 2014, 09:40
Temat postu:

Re: ( Hyundai ) pony 1.3 91 r alternator problem


Jeżeli chodzi o montaż mechaniczny nic Ci nie pomogę. Może odezwie się ktoś mądrzejszy. Jak kupisz jakąś używkę, to zanim założysz, rozbierz i przeglądnij.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Hyundai ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Hyundai ) Dyskusje ogólne


HyundaiCoupe

14 500

2002r.

150 000 km

mazowieckie

HyundaiElantra

89 900

2021r.

17 850 km

kujawsko-pomorskie

Hyundaiix35

37 900

2010r.

178 828 km

śląskie

HyundaiTucson

62 900

2015r.

157 000 km

wielkopolskie

Hyundaiix35

42 900

2011r.

155 483 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System