Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) strzały podczas jazdy na LPG - lanos



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaliss

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Lis 2006, 23:53
Temat postu:

strzały podczas jazdy na LPG - lanos


Witam. Mam wielki problem z moim lanosem. Ma wstawiona instalacje gazowa. Jednak nie o to chodzi. Lanos mimo wielu ustawien, zmian przewodów wys.napiecia, swiec, nadal strzela. I to jest najgorsze. Przez te strzaly mam dosyc duze wybicie w masce, co strasznie szpeci auto, jak rowniez co gorsza rozstrzaskana skrzynke od filtra powietrza. Czy sa jakies zawory zeby temu zapobiec ( dodam ze mam wstawiony jedego grzybka w gornej pokrywie od filtra, ale on nic nie daje, ciagle zrywa mi cala klape do gory podczas strzalu i ogolnie wszystko sie psuje Sad. Pomozcie
Powrót do góry
Tomek D

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Sty 2007, 00:17
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) strzały podczas jazdy na LPG - lanos


Witam
Posiadam takze Lanosa 1.5 16V na LPG i czasami rowniez mam taki sam problem tzn. silnik pracuje nierowno i powstaja strzaly doprowadzajace nawet do zgasniecia (kiedys rozerwalo mi puszke filtra powietrza i zsadzilo grzybek).
Niedawno wymienilem kable i swiece na markowe,nastapila poprawa ale nadal nie jest ideal.Czeka mnie jeszcze wymiana filtra gazu, przeglad calej instalacji i regulacja co moze zlikwiduje problem. Jesli ktos mial podobne klopoty i udalo mu sie je zwalczyc prosze o kontakt.
Wiem jedno warto tankowac dobry gaz od razu widac roznice.
Powrót do góry
gadu-gadu
Falcon

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Sty 2007, 10:25
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) strzały podczas jazdy na LPG - lanos


Mialem ten sam problem, że rozrywało puszkę filtra powietrza, grzybek mam też od góry i strzelał na początku, no poprostu dławił się powietrzem za każdym razem, ale zrobiłem zabieg kosmetyczny tego, a mianowicie ograniczyłem mu dopływ powietrza do przepustnicy z filtra. W tą gumową grubą rurę od Filtra powietrza do Przepustnicy.

Odręcić tą rurę przy filtrze powietrza i zdjąć ją..
jeżeli posiadasz krążek plastikowy taki żeby na styk pasował do tej średnicy to możesz go tam umieścić tylko najpiew trzeba w tym krążku wywiercić dziurę o średnicy mniej więcej 3cm

i z tym krążkiem można już założyć rurę na filrt i skręcić.

Mi ten zabieg pomógł bardzo, już samochodzik nie kicha Smile

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
pawe_daewoo

Debiutant



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 10

Posiadane auto: Lanos 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lut 2008, 01:22
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) strzały podczas jazdy na LPG - lanos


Myślę, że bezpieczniej jest zmniejszyć dławienie gazu na dolocie. W sumie to na jedno wychodzi.
Powrót do góry
argo

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Mar 2008, 11:44
Temat postu:

problem ze strzałami


Myślę kolego że powineneś napewno zajrzeć do parownika tzn.zregenerować koszt w granicach 200zl Idea
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 03 Mar 2008, 11:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jacek1982

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Daewoo Lanos 1,5 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 11:00
Temat postu:

Re: problem ze strzałami


Miałem tem sam sam problem ze strzałami. byłem nawet 2 razy na regulacji gazu ale to nic niedawało. Przyczyna leży w zapłonie. Trzeba jechać do mechanika i ustawić zapłon i również spradzić cewke zapłonową. U mnie została wymienoina i ustawony zapłon i jest dobrze. Teraz jeżdż bezproblemowo niestrzela niedusi się i jest żywszy
Pozdrawiam
Powrót do góry
piechorz

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 2

Posiadane auto: lanos 15 16v 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 19:15
Temat postu:

KIEDY LANOS STRZELA NA GAZIE 1.5 16V DO ZROBIENIA


koledzy co wy tu za głupoty wypisujecie jakie rury na dolocie
powietrza ,jaki przestawiony zapłon, jakie dziwne obroty bez obrazy nie wiecie nie odpowiadajcie bo takich głupot dawno nie słyszałem A JAK NIE WIEM TO NIE PISZĘ

Kolego jak ci strzela lanos to popierwsze ile już masz przejechane na gazie, jak ponad 100tys to masz do wymiany mebrany w parowniku na bank, następna przyczyna jest przytkany filtr na gazie to zmien wraz z membranami koszt membran i filterka 100zł na allegro wrazie jak byś niemiał tyle przejechane na gazie a instalacja ma ponad 5 lat zrób to. Nastepna przyczyna sa czesto kable wysokiego napiecia polecam silikonow orginały a nie żadne zamienniki do tego znakomite są świece NGK do zwykłej benzyny-nie istnieje nic do gazu to tylko ściema
kolego zmień sobie jeszcze filtr powietrza to też ma na to wpływ

napisz jak tam samochodzik po tych zabiegach gwarancja na 100% jest ideał tylko podjeć na małe regulowanko dawkowania

Rolling Eyes
Powrót do góry
piechorz

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 2

Posiadane auto: lanos 15 16v 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2009, 01:36
Temat postu:

parownik


drodzy koledzy takie modyfikacje jak jakies krazki w rury to paranoja i wymysły z nie stej ziemi Kolego kup sobie nowe membrany wymien w parowniku do tego wymien filterek i poczysc silnik krokowy to wszystko co do strzelania w lanosie Exclamation Laughing
Powrót do góry
LanosHB

Debiutant



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 16

Posiadane auto: LanosHB 1,5 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lip 2009, 22:07
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) strzały podczas jazdy na LPG - lanos


Jeżeli wymienione są przewody i świece oraz filterek gazu to przyczyną może być cewka zapłonowa lub zła regulacja gazu - za uboga mieszanka. Aby nie popadać w koszty cewkę można podmienić na chwilę od zaprzyjaźnionej osoby lub dogadać się ze sprzedawcą w sklepie. Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaiix20

37 900

2015r.

152 000 km

mazowieckie

Hyundaiix20

29 900

2010r.

108 717 km

śląskie

HyundaiTucson

75 300

2018r.

179 410 km

podkarpackie

Hyundaii20

17 999

2009r.

224 000 km

pomorskie

HyundaiTucson

72 800

2018r.

146 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System