Hyundai

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) jaki komputer (sterownik) do lpg? (wymiana)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xflash

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 21

Posiadane auto: Opel astra f 1.6 8V X16SZR 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 18:28
Temat postu:

jaki komputer (sterownik) do lpg? (wymiana)


Witam serdecznie

Muszę wymienić sterownik (DT Gas) bo padł - po podłączeniu do komputera (w serwisie) nie odpowiadał, a dokładniej cały czas wyświetlało się "łączenie". Ten lpg-mechanik stwierdził, że jest do wymiany i polecił Bingo. Ogólnie w serwisach w moim mieście instalują głównie: Bingo, lo-gas, landi renzo, minilambda / maxilambda i Stag. Który byłby najlepszym rozwiazaniem do Astry 1.6 8V, jednopunkt -X16SZR i co najważniejsze dlaczego? -Czy po prostu każdy z nich bedzie ogólnie dobry?

pozdrawiam
Powrót do góry
albagas

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: OPEL VECTRA 2,0 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2009, 08:47
Temat postu:

JAKI STEROWNIK


ja z praktyki polecił bym ci dwa sterowniki bingo m jest to cyfrowy komputer gazowy z czujnikiem temperatury i diagnozowany zewnętrznie,
a drugi to stag 50 lub 100 różnią się w zasadzie tylko opcją wyświetlania gazu stag 50 i bingo m na tylko rezerwę a stag 100 ma pełne wskazanie lpg na przełączniku.
poleciam ci te sterowniki dla tego że prawie każdy serwis w polsce ma do nich oprogramowanie a do tego są bardzo dobre.
pozdrawiam albagaz.
Powrót do góry
xflash

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 21

Posiadane auto: Opel astra f 1.6 8V X16SZR 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2009, 12:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) jaki komputer (sterownik) do lpg? (wymiana)


dzięki albagas (po raz 2gi :) )
Powrót do góry
xflash

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 21

Posiadane auto: Opel astra f 1.6 8V X16SZR 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 02:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) jaki komputer (sterownik) do lpg? (wymiana)


Witam, okazało się jenak że sterownik DT działa. Problem w moim przypadku to brak fachowych warsztatów w pobliżu, w których umieliby się podłaczac pod DTGas oraz to, ze nie chca sie pod to podlaczac(twierdza wszyscy ze nie maja interfejsu i programu). Gosc ktory mi sie kiedys podlaczyl (a raczej probowal) stwierdzil ze sterownik padl, bo nie odpowiada. Znalazlem najblizszy serwis DTGas - 130km ode mnie, ale warto bylo sobie zrobic wycieczke, bo tam sie okazalo ze sterownik jest ok, bez zadnego problemu wszystko sie wyswietlilo na jego laptoku. A sterownik jakoś zgubił ustawienia i prawdopodobnie dlatego też wiecej mi palil LPG niz powinien (ale to juz sobie sprawdze przy kolejnych tankowaniach). Wszystko mi ustawiono na nowo.
Mimo wszystko dziekuje za odpowiedzi. A najwazniejsze ze nie musze wymieniac elektroniki i kosztowalo mnie to w sumie 80pln (jazda tam+podlaczenie) a nie 350pln!!:)
pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez xflash dnia Pon 16 Lut 2009, 18:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kasia77

Debiutant



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): ciechanów
Posiadane auto: opel astra II 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 22:00
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) jaki komputer (sterownik) do lpg? (wymiana)


jesteś w warszawy? też mam dt gas to napiszę gdzie masz pod nosem servis
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 22:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
xflash

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 21

Posiadane auto: Opel astra f 1.6 8V X16SZR 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 00:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) jaki komputer (sterownik) do lpg? (wymiana)


Dzieki <kasia77> za chec pomocy, ale już nie zamieszkuje w stolycy;). Wiem gdzie w Wwie jest DT (bo tez z ciekawosci sprawdzilem) ale to by bylo jeszcze dalej niz bylem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HYUNDAI Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


Hyundaiix35

52 900

2013r.

169 125 km

warmińsko-mazurskie

Hyundaikona

89 900

2019r.

35 000 km

mazowieckie

Hyundaii30

46 900

2016r.

143 674 km

warmińsko-mazurskie

HyundaiTucson

15 700

2005r.

189 873 km

pomorskie

Hyundaii40

54 900

2018r.

171 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System